Home / Inne / Dublet Guy’a Martina, hat-trick Deana Harrisona podczas Cookstown

Dublet Guy’a Martina, hat-trick Deana Harrisona podczas Cookstown

Martin - Dunlop2

Ulubieniec fanów, Guy Martin z zespołu Tyco BMW, wygrał oba wyścigi Superbike rozgrywane na Orritor Course. Dean Harrison zdominował wyścigi Supersportów i dołożył do tego najniższe pudło w Superbike.

W wyścigu otwarcia Guy na metę, po fantastycznym spektaklu, dojechał tuż przed Michaelem Dunlopem. Młodszy z braci Dunlop na mecie zameldował się zaledwie 0.114 (!) za Guy’em, przy okazji pokazując swoją wyborną formę siedząc za sterami nowej Yamahy R1 zespołu Milwaukee Yamaha. Na 3 miejscu zameldował się mistrz klasy Superbike IRRC (Irish Road Racing Championship) z 2013 roku, Derek Sheils.

Na 4 miejscu dojechał Derek McGee na motocyklu Honda CBR 1000 zespołu Wilson Craig Racing a zaraz za nim zespołowy kolega Guya Martina, William Dunlop. Na solidnym, szóstym miejscu dojechał Jamie Hamilton jadący na Suzuki GSX-R 1000. Kolejno za nim dojechali: siódmy John Walsh, ósmy James Cowton, dziewiąty Stephen Thompson a tzw. Top Ten zamknął Seamus Elliot.

W drugim wyścigu doszło do kolejnego pojedynku między jadącym na BMW Martinem i Michaelem Dunlopem. Guy prowadził w wyścigu aż do 7 okrążenia kiedy Michaelowi udało się go wyprzedzić i wypracować „przewagę” w postaci 0,6 sekundy. Niestety, 11 krotny zwycięzca TT niedługo cieszył się z prowadzenia. Już na kolejnym okrążeniu wywrócił się a wyścig został zakończony po wywieszeniu czerwonej flagi. Na szczęście jeździec z Ballamoney wyszedł z tego bez szwanku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tak więc pierwsze miejsce po raz kolejny przypadło Martinowi, zaraz za nim na metę wpadł ponownie Derek Sheils a podium uzupełnił fantastyczny Dean Harrison (Yamaha). Czwarty zameldował się William Dunlop a za nim Jamie Hamilton oraz James Cowton. Guy Martin zaliczył wymarzony powrót na Cookstown 100 po tym jak nie mógł pojechać w zeszłorocznej edycji tego popularnego wyścigu.

Swój najlepszy wynik podczas Cookstown zaliczył młody Dean Harrison reprezentujący barwy zespołu Mar- Train Yamaha. Dean dopiero po raz drugi startował w Cookstown i już w pierwszym wyścigu klasy Supersport wywalczył fantastyczne drugie miejsce.

Jest to też jego najlepszy dotychczasowy rezultat w tym wyścigu. Drugi wyścig supersportów i kolejny fenomenalny przejazd w wykonaniu Deana dał mu 3 miejsce. Również ostatni, kończący wyścigowy weekend wyścig był dla młodego Brytyjczyka szczęśliwy. Harrison w klasie Superbike, na motocyklu Yamaha R1M dojechał na 3 miejscu.

3 podia w pierwszym wyścigu sezonu- świetny początek sezonu dzięki któremu Dean ma nadzieje ma kolejne podia i kolejną wygraną podczas tegorocznego TT (Przypomnijmy: Dean wygrał w zeszłym roku, po raz pierwszy w karierze, wyścig klasy Lightweight). Również jego zespół ma względem niego wysokie wymagania więc miejmy nadzieję, że popularny Deano stanie na wysokości zadania i pokaże na co naprawdę go stać

Kolejnym wyścigiem w kalendarzu jest słynny North West 200!

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Olek

komentarze 2

  1. No to na tegorocznym TT trzy R1 na podium: Dunlop, Harrison i Brooks, nie ma innej opcji.

  2. Niestety start Josha Brookes’a w TT jest niepewny. Po zeszłym sezonie zrezygnował ze startów w wyścigach drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,177 sek