Home / Inne / Filip Surowiak również powalczy o awans do Red Bull MotoGP Rookies Cup!

Filip Surowiak również powalczy o awans do Red Bull MotoGP Rookies Cup!

Filip Surowiak to 14-letni zawodnik wyścigów motocyklowych w angielskiej serii British Talent Cup, który jako jeden z dwóch Polaków został w tym roku wyróżniony i zaproszony na testy debiutantów do Red Bull MotoGP Rookies Cup (kiedyś Red Bull Rookies Cup). Filip Surowiak swoją karierę w świecie motocyklowym buduje w Wielkiej Brytanii.

Surowiak jest mistrzem w klasie Extrem 200 w ekipieFab Racing w roku 2022 a obecnie melduje się w TOP10 klasyfikacji generalnej w British Talent Cup. Jest to jedyny Polak który melduje się na tak wysokich miejscach we wszystkich edycjach Talent Cup na świecie. Filip stanie do walki z najlepszymi zawodnikami z całego świata o miejsce w klasie MotoGP Rookies Cup.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jest to ważny moment dla polskiej historii motocyklowej ponieważ w 17-letniej historii pucharu jeszcze nigdy nie mieliśmy reprezentanta w tej klasie. Ten rok jest szczególnie wyjątkowy ponieważ o miejsce w MotoGP Rookies Cup będzie się starać nie tylko Filip ale również rok starszy Jeremiasz Wojciechowski.

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 3

  1. Trzymaj gaz młody ! powodzonka :D a „pisarz” ktory stworzył te wypociny niech trochę poćwiczy bo cieżko się czyta takie pisane na kolanie wpisy.

  2. Gaz do dechy!wierzymy w ciebie,powodzenia👍🙂

  3. Filip ma fajny sezon :) Kilka naprawdę super startów i fajnie jak będzie miał okazję rozwijać się międzynarodowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 2,450 sek