Home / Inne / Filip Surowiak wygrał wyścig w otwierającej sezon British Talent Cup rundzie w Navarrze!

Filip Surowiak wygrał wyścig w otwierającej sezon British Talent Cup rundzie w Navarrze!

W towarzyszącej brytyjskim superbike’om serii British Talent Cup, która ma służyć Dornie w „wyławianiu” zdolnych młodych zawodników na Wyspach Brytyjskich, jeden z weekendowych wyścigów wygrał Filip Surowiak. Polski zawodnik triumfował w 2. starciu w hiszpańskiej Navarrze, a w 3. uplasował się tuż za podium, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zajmuje również trzecią lokatę.

Startujący z brytyjską licencją Polak nie ukończył pierwszego wyścigu, po czym w drugim, przerwanym czerwoną flagą, sięgnął po komplet punktów. 15-latek już w końcówce ubiegłego sezonu złapał świetną formę, wygrywając swój pierwszy wyścig, teraz dokładając drugie zwycięstwo. W trzecim wyścigu weekendu w Hiszpanii ponownie o wygraną walczyło kilku zawodników, a Surowiak choć stracił tylko 0,1s, to uplasował się tuż za podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W klasyfikacji generalnej dzięki temu znajduje się na znakomitej, trzeciej pozycji, choć „grupa pościgowa” jest tuż za nim, bowiem dwaj zawodnicy tracą odpowiednio jedno i dwa oczka. Warto zaznaczyć, że do sezonu w Hiszpanii przystąpiło aż 28 zawodników.

Klasyfikacja British Talent Cup (TOP5)
1.    Lucas Brown     58
2.    Julian Correa        45
3.    Filip Surowiak    38
4.    Ryan Frost        37
5.    Amanuel Brinton    36

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,975 sek