Home / Inne / FIM Supermoto Grand Prix of Poland wystartowało na Torze „Poznań”

FIM Supermoto Grand Prix of Poland wystartowało na Torze „Poznań”

Supermoto

W sobotnich kwalifikacjach S1GP najlepszy okazał się Manuo Hermunen z Finlandii, który wyprzedził Thomasa Chareyere oraz Ivana Lazzarini, uzyskując najlepszy czas jednego okrążenia 1m00s695.

W Mistrzostwach Europy Supermoto S2 – Pole Position przypadło Marco Reiner SCHMIDTowi (1m01.422), a kolejne miejsca zajęli Toni KLEM i Diego MONTICELLI. Najlepszy z Polaków – Paweł Leśków – uzyskał 17 pole startowe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W kwalifikacjach do Pucharu Prezesa Automobilklubu Wielkopolski najlepszy w stawce 30 zawodników okazał się Dzintaras BALATAIS (1m10.094) przed Laurisem LIEPINIS (1m10.353) oraz Michałem PAWLIKiem (1m10.809).

Prawdziwe wyścigowe emocje czekają na kibiców już w niedzielę od godz. 11:30, kiedy to rozegrany zostanie pierwszy wyścig o Puchar Prezesa Automobilklubu, po nim nie lada gratka dla wszystkich fanów Supermoto – sesja autografów najlepszych zawodników świata Supermoto. Od 12:30 zmagania w ramach Mistrzostw Europy, a od 13:30 Mistrzostw Świata.

W tym linku znajdziecie pełne wyniki kwalifikacji.  Zapraszamy na Tor „Poznań” już jutro, wstęp wolny!

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 1,151 sek