Home / Inne / IDM Superbike: „Kosa” zdobywa pierwsze punkty na Nürburgringu

IDM Superbike: „Kosa” zdobywa pierwsze punkty na Nürburgringu

Patryk „Kosa” Kosiniak jeżdzący od tego sezonu w międzynarodowych mistrzostwach IDM w klasie Superbike zdobył pierwsze punkty podczas pierwszej rundy, która odbyła się na niemieckim torze Nurburgring. Tarnowianin dosiadający BMW S1000RR pierwszego wyścigu niestety nie ukończył z powodu upadku, ale za to punktował w drugim zdobywając pierwsze pięć oczek do klasyfikacji generalnej. Brawo! 

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pogoda w Niemczech dzisiaj nie sprzyjała zawodnikom a wyścigi odbyły się na mokrej nawierzchni. Pierwszy wygrał Danny De Boer, a drugi Markus Reiterberger. Przed zawodnikami jeszcze dwanaście wyścigów w tym sezonie.

Patryk Kosiniak: „W pierwszym wyścigu na mokrym niestety już na pierwszym kółku zaliczyłem potężnego highside ale na szczęście nic mi się nie stało. Drugi wyścig był super! Po starcie przebiłem się z P14 aż na P7!! Robiłem wszystko co w mojej mocy żeby utrzymać się za czołówką ale jeszcze nie… Strasznie problemy z przyczepnością tyłu sprawiły, że zacząłem tracić i finalnie po kilku konkretnych wysiadkach dowiozłem P11 i pierwsze punkty!Ogromne podziękowania dla zespołu za świetną pracę przez cały weekend! Jedno jest pewne, potencjał jest!  Krok po kroku i będziemy z przodu Dziękuję wszystkim kibicom i przyjaciołom którzy mnie odwiedzili i wam wszystkim za wsparcie! „

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa; opr. własne

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 3

  1. Mimo wszystko brawo Patryk. Jeszcze nie całe dwa sezony i oglądamy Pana w WSBK. Gratulacje i powodzenia

  2. Również gratuluję i życzę coraz lepszych wyników.

  3. Świetnie by było gdyby skończył sezon w pierwszej dziesiątce.

    Z innej beczki: zróbcie artykuł że jest zastępstwo za D. Kenta w Moto2 bo może nie każdy jeszcze wie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,430 sek