Home / Inne / Jurand Kuśmierczyk w TOP10 Yamaha bLU cRU w Hiszpanii

Jurand Kuśmierczyk w TOP10 Yamaha bLU cRU w Hiszpanii

Jurand Kuśmierczyk w bardzo dobrym stylu zakończył swój udział w serii Yamaha bLU cRU, skupiającej najbardziej utalentowanych kierowców w wyścigach motocyklowych. 17-letni zawodnik Szkopek Team dwukrotnie zajmował dziewiąte miejsce w kończących mistrzostwa zawodach na Circuit de Catalunya.

Pochodzący z Radomia młody kierowca wystąpił w dwóch ostatnich rundach Yamaha bLU cRU, zastępując kontuzjowanego Dawida Nowaka, młodszego z podopiecznych Pawła Szkopka. Podczas obu weekendów zajmował punktowane miejsca, potwierdzając duży talent i potencjał do walki z najlepszymi. W sobotę na torze Circuit de Catalunya poradził sobie w zróżnicowanych warunkach, bo drugi wyścig rozgrywany był przy niewielkich opadach deszczu. W obu wyścigach Jurand Kuśmierczyk zajął dziewiąte miejsce, choć w drugim sobotnim starcie momentami jechał nawet na szóstej pozycji.

– Patrzę pozytywnie na ten weekend wyścigowy i jestem zadowolony z dziewiątego miejsca w wyścigach. Była to dla mnie druga i jednocześnie finałowa runda Pucharu Yamaha R3 bLU cRU. Jestem szczęśliwy, że mogłem ścigać się w tak prestiżowej serii pod okiem najważniejszych osób z Yamaha Racing i zobaczyć w jakim miejscu jestem jako zawodnik – podsumował swój występ Kuśmierczyk.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla młodego kierowcy była to pierwsza okazja do sprawdzenia się w rywalizacji z największymi motocyklowymi talentami. W serii Yamaha bLU cRU brali udział czołowi młodzi zawodnicy z całego świata, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii czy Brazylii. Puchar rozgrywany był podczas rund mistrzostw świata WSBK, pod okiem szefów fabrycznych zespołów.

– Jesteśmy zadowoleni, bo Jurand już w drugim starcie w Pucharze Yamaha R3 bLU cRU osiągnął znakomity wynik i pokazał potencjał. Jeżeli w następnym roku przygotujemy się do tej serii przed sezonem, a nie będzie to z tzw. doskoku, to będziemy w stanie walczyć co najmniej o miejsca w pierwszej dziesiątce, a wierzę w to, że nawet o podia. Szkoda, że sezon w tej serii się skończył, bo Jurand dopiero się rozkręcał, a Dawid Nowak mógłby wrócić i razem mogliby walczyć o jak najlepsze pozycje i dumnie reprezentować nasz kraj – skomentował Paweł Szkopek, najbardziej utytułowany polski motocyklista i szef Szkopek Teamu, wspierającego obu naszych utalentowanych kierowców.

Pierwszą edycję serii Yamaha bLU cRU po pasjonującej walce wygrał Hiszpan Iker Garcia Abella, do ostatniego wyścigu tocząc walkę ze swoim rodakiem Julianem Giralem. W nagrodę 17-latek będzie mógł w przyszłym sezonie wystartować w mistrzostwach świata World Supersport300 przy pełnym wsparciu fabrycznej ekipy Yamahy.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 2,456 sek