Home / Inne / Kontuzja Pawła Szkopka przed FIM EWC w Belgii

Kontuzja Pawła Szkopka przed FIM EWC w Belgii

Paweł Szkopek podjął decyzję, że nie wystąpi w rozpoczynającym się o godz. 13 24-godzinnym wyścigu na torze Spa, zaliczanym do mistrzostw świata endurance (EWC). W zespole Energie Endurance 91 polskiego kierowcę zastąpi rezerwowy Martin Choy.

Decyzja o wycofaniu się ze startu to efekt kontuzji, której Paweł Szkopek doznał podczas piątkowych kwalifikacji do drugiej rundy mistrzostw świata. Uraz nie jest poważny i lekarze dopuścili Polaka do startu, ale mając w perspektywie wyczerpujący 24-godzinny wyścig, kierowca postanowił nie ryzykować i oddał miejsce w składzie rezerwowemu Martinowi Choyowi.

– Nie tak miał wyglądać ten weekend, ale w wyścigach trzeba być gotowym też na takie sytuacje. Podczas kwalifikacji w mojej grupie było sporo wypadków. Co chwilę na torze pojawiała się czerwona flaga i nie miałem możliwości przejechania ani jednego pełnego okrążenia. Jak przekazał nam zespół YART motocykl z numerem 333 gubił olej na torze i to mogło być przyczyną dużej liczby wypadków, w tym również mojego. Na szczęście nie mam żadnych poważniejszych urazów, ale nie czuję się też w stu procentach sprawny. Po wygranych wyścigach w Poznaniu czułem się świetnie, wiedziałem, że jestem w dobrej formie. Jednak na miejscu zdecydowałem, że jeśli nie jestem gotów na 100 proc., a mamy kierowcę rezerwowego, to dla dobra zespołu lepiej będzie odłożyć ambicję na bok i ustąpić mu miejsca – podsumował Paweł Szkopek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Najbardziej doświadczony polski zawodnik zostaje w Spa i będzie wspierał zespół, w barwach którego tym razem pojadą Christian Napoli, Jan Mohr i Martin Choy. W kolejny weekend Szkopek pojawi się w Misano, gdzie w Pucharze Yamaha bLU cRU wystąpią Dawid Nowak i Jurand Kuśmierczyk. Sam na tor wróci 1 lipca podczas drugiej rundy mistrzostw Polski na Torze Poznań.

Transmisja z wyścigu od godz. 11:45 na Eurosporcie 2 i Eurosport Player. Relacje ze Spa można śledzić również na profilach Pawła Szkopka na InstaGramie i Facebooku.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,215 sek