Home / Inne / „Kosa” po testach w Almerii

„Kosa” po testach w Almerii

Do swojego pierwszego sezonu w niemieckich mistrzostwach Superbike intensywnie przygotowuje się Patryk Kosiniak. Aktualny mistrz pucharu Yamahy R6 przez trzy dni testował swoje BMW na hiszpańskim torze w Almerii. Nie wszystko przebiegło zgodnie z planem, przytrafiła się wywrotka, co nie jest zaskoczeniem, bowiem dla Kosy jest to spory przeskok jeśli chodzi o motocykl.

„Testy w Almerii za nami. Wykonaliśmy kawał roboty. Niestety wczoraj na drugiej sesji zaliczyłem potężną wywrotke przy ponad 200km/h, jednak w miarę doszedłem do siebie i dziś mogłem kontynuować choć nie było łatwo. Bardzo mocno muszę pracować nad zmianą stylu jazdy. Dziękuję zespołowi za wspaniałą pracę i przepraszam za glebę. Teraz chwila odpoczynku i od czwartku meldujemy się w Jerez.” – napisał na facebooku Patryk Kosiniak, wyjaśniając też bardziej szczegółowo przyczyny upadku: „W bardzo szybkim zakręcie kontrola trakcji nie wydolila, lekko uślizgnęło mi tył, przymknąłem gaz i puścił przód.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do nowego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, bowiem pierwsza runda odbędzie się dopiero w połowie maja na Nurburgringu. Potem zawodnicy mistrzostw Niemiec spotkają się jeszcze pięciokrotnie, w tym raz poza granicami tego kraju – na torze w Assen w Holandii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,144 sek