Home / Inne / Marek Szkopek i Team LRP Poland wygrywają w WMMP na Słowacji

Marek Szkopek i Team LRP Poland wygrywają w WMMP na Słowacji

Obrońca tytułu motocyklowego mistrza Polski, Marek Szkopek, sięgnął po swoje trzecie w tym roku zwycięstwo w barwach Teamu LRP Poland. 

38-latek dołączył do zespołu Bartłomieja Lewandowskiego przed drugą rundą sezonu, wygrywając następnie za sterami BMW S1000RR na oponach Pirelli oba wyścigi na torze w Poznaniu.

W miniony weekend motocykliści mistrzostw Polski ścigali się w ramach trzeciej rundy na słowackim torze Slovakiaring. Szkopek w sobotnim wyścigu finiszował tam na drugiej pozycji, rozmijając się ze zwycięstwem o zaledwie sekundę, a w niedzielę, po zaciętej walce, minął linię mety na pierwszej pozycji.

Dzięki trzem zwycięstwom i czterem finiszom na podium zawodnik Teamu LRP Poland objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superbike.

Na Słowacji dwukrotnie o podium otarł się także zawodnik i szef zespołu, Bartłomiej Lewandowski, który oba wyścigi klasy Superstock 1000 kończył na czwartym miejscu. Piąty w niedzielnym wyścigu klasy Superbike był z kolei Grzegorz Hanuszewicz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czwarta z pięciu rund motocyklowych mistrzostw Polski odbędzie się na torze Poznań w połowie sierpnia. Miesiąc później Team LRP Poland wystartuje w finale mistrzostw świata FIM EWC, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or na francuskim torze Paul Ricard.

„Jestem bardzo zadowolony z przebiegu weekendu na Słowacji i dziękuję zarówno całej ekipie LRP Poland za wspaniałą pracę, jak i Pirelli za dostarczenie świetnych opon – mówi Marek Szkopek. – Już w sobotę byliśmy bardzo blisko zwycięstwa, choć na tym etapie cały czas dopracowywaliśmy jeszcze ustawienia motocykla pod mój styl jazdy na tym torze. W niedzielę poszliśmy w bardzo dobrym kierunku, dopracowaliśmy setup i po pięknej walce wróciliśmy na najwyższy stopień podium. Do zobaczenia w sierpniu w Poznaniu!”

„To był dla nas pracowity, ale bardzo udany weekend – mówi szef zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – Startowaliśmy już w przeszłości na Słowacji w mistrzostwach świata FIM EWC, ale wiedzieliśmy, że podczas treningów będziemy musieli znaleźć najlepsze ustawienia dla nowego modelu BMW S1000RR i odpowiednio dobrać opony. Cała ekipa wykonała jednak świetną pracę, dzięki czemu Marek mógł dwukrotnie stanąć na podium i wygrać w naszych barwach kolejny wyścig, a ja oba wyścigi ukończyłem na czwartym miejscu w klasie Superstock 1000”.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,996 sek