Home / Inne / Milan Pawelec motocyklowym mistrzem Europy 

Milan Pawelec motocyklowym mistrzem Europy 

Zaledwie 16-letni Milan Pawelec sięgnął po tytuł motocyklowego mistrza Europy wygrywając oba wyścigi piątej rundy serii Alpe Adria za sterami BMW M 1000 RR zespołu BMW Sikora M Motorsport. 

Młody talent z Nowego Tomyśla spektakularnie zadebiutował w tym sezonie w kategorii Superstock 1000, wygrywając siedem z dziesięciu pierwszych wyścigów mistrzostw Europy Alpe Adria i na torze Slovakiaring sięgając po tytuł na rundę przed końcem rywalizacji.

Podopieczny zespołu BMW Sikora M Motorsport na Słowacji był klasą samą dla siebie, w sobotę wygrywając z przewagą trzydziestu, a w niedzielę aż pięćdziesięciu sekund.

Już niedługo Milan oraz jego starszy brat Oleg zadebiutują w barwach zespołu BMW Sikora M Motorsport w nowej dla nich serii wyścigowej. O szczegółach ekipa poinformuje wkrótce.

Na Słowacji swoje tegoroczne zmagania zakończyli także motocykliści organizowanego przez BMW Motorrad Sikora Pucharu BMW M Cup. Tytuł w klasie Pro wywalczył Paweł Sobczyk, z kolei w kategorii Cup triumfował Sylwester Byczkowski.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Co za sezon! – mówi Milan Pawelec, który w drodze po kolejne zwycięstwa i tytuł ustanowił także nowy rekord okrążenia toru Slovakiaring. – Debiut w klasie Superstock 1000 był ogromnym wyzwaniem, ale od pierwszych okrążeń świetnie czułem się na motocyklu BMW i czuję, że mogę wycisnąć z jego jeszcze więcej. Bardzo dziękuję całemu zespołowi nie tylko za szansę, jaką otrzymałem, ale także możliwość zrobienia kolejnego kroku, jaki czeka nas razem już niedługo”.

„Milan ponownie pokazał to, co my wiemy już od dawna; to talent na skalę światową i zawodnik z ogromnym potencjałem, dlatego jestem przekonany, że tytuł mistrza Europy to dopiero początek jego i naszej wspólnej drogi ­­– dodaje szef zespołu, Ireneusz Sikora, który na Słowacji sam także stanął na podium mistrzostw Europy w klasie Superbike. – Wywalczenie tytułu na dwa wyścigi przed końcem sezonu Alpe Adria, na zupełnie nowym dla Milana motocyklu, jakim jest BMW M 1000 RR, to nie tylko nie lada osiągnięcie, ale też potwierdzenie jakości pakietu, jakim dysponujemy jako zespół. Nie mamy jednak czasu na świętowanie, bo już niedługo Milan i Oleg wystartują w kolejnej nowej dla nich serii”.

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Komentarze: 1

  1. Gratulacje!
    Wszystko zgodnie z planem czyli ogromnym talentem tych chłopaków. Pana Sikorę obserwuje na padoku od lat i wiem że ma „papiery” by dobrze pokierować karierami naszych nadziei
    Nie podejmę się wyrokować w jakiej serii wystaruje/ją bracia w najbliższym czasie ale jeśli kontuzje ominą widzę ich w absolutnym top of the top produkcyjnych i zdecydowanie nie jako statystów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,669 sek