Home / Inne / Milan Pawelec nie wystartuje w Jerez

Milan Pawelec nie wystartuje w Jerez

17-letni Milan Pawelec nie wystartuje w wyścigach pierwszej rundy serii Red Bull MotoGP Rookies Cup z powodu kontuzji, jakiej nabawił się podczas sesji kwalifikacyjnej na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

Pierwszy Polak w historii Red Bull Rookies Cupu w piątek pokazał się w Hiszpanii z dobrej strony, drugi trening wolny kończąc na wysokiej, 13. pozycji, z niecałą sekundą straty do lidera.

17-latek podkręcił następnie tempo podczas kwalifikacji, już na czwartym okrążeniu uzyskując rekord w drugim sektorze wymagającego i technicznego toru w Jerez de la Frontera.

Niestety, wywrotka w przedostatnim zakręcie zakończyła się dla młodego Polaka kontuzją piątej kości lewego śródręcza, która wymaga operacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Milan nie będzie więc mógł wystartować nie tylko w Jerez, ale także w drugiej rundzie juniorskich mistrzostw świata Moto3, która odbędzie się za tydzień w portugalskim Estorilu.

Druga runda Red Bull MotoGP Rookies Cupu odbędzie się za dwa tygodnie na słynnym torze w Le Mans podczas Grand Prix Francji MotoGP.

„Rozpocząłem weekend w Jerez z dużym spokojem i z każdym kolejnym okrążeniem budowałem pewność siebie – mówi Milan Pawelec. – Podczas kwalifikacji dobrze czułem się na torze, choć miałem poczucie, że możemy jeszcze poprawić kilka rzeczy. Niestety, w pewnym momencie wyniosło mnie trochę za szeroko w szybkim, przedostatnim zakręcie, po czym motocykl stracił przyczepność. Jestem bardzo rozczarowany, bo nie mogłem się doczekać moich pierwszych wyścigów w serii Red Bull MotoGP Rookies Cup, ale zrobię wszystko, aby jak najszybciej wrócić do rywalizacji. Mój pierwszy weekend w tej serii zakończył się co prawda przedwcześnie, ale ten cykl zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Jestem przekonany, że choć pechowy, to jednak jest to początek wspaniałej przygody”. 

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Komentarze: 1

  1. Kiepski początek, ale mam nadzieję że szybko wróci i namiesza w stawce. W końcu jakiś Polak😅

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,722 sek