Home / Inne / Milan Pawelec nie zapunktował na Red Bull Ringu

Milan Pawelec nie zapunktował na Red Bull Ringu

Zawodnicy w Red Bull Rookies Cup powoli zbliżają się ku końcowi tegorocznego sezonu. Przy okazji GP Austrii na Red Bull Ringu, rozegrano piątą podwójną rundę juniorskiej serii. Po problemach w kwalifikacjach (upadek po kontakcie z dwoma zawodnikami) Milan Pawelec musiał startować do obu wyścigów z ostatniego, 26. pola.

W 1. wyścigu zdołał finiszować przed trójką rywali (plus czterech zawodników nie ukończyło jazdy), co dało mu 19 miejsce. W 2. starcie  wynik był bardzo zbliżony – finisz na 20. lokacie, przed trzema rywalami i trzema, którzy nie ukończyli jazdy. W obu wyścigach wygrał Alvaro Carpe, który został nowym liderem serii, wyprzedzając Briana Uriarte, który zanotował najsłabszą w tym roku rundę, zdobywając tylko 13 oczek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Straty czasowe do punktowanej strefy były jednak w ten weekend znaczące. W 1. wyścigu polski zawodnik stracił 10 sekund do 15. na mecie zawodnika, który zdobył jedno oczko. W 2. wyścigu strata ta wzrosła do 20 sekund. W obu przypadkach były to straty blisko 40 sekund do zwycięzcy.

Jeśli chodzi o prędkość maksymalną, Milan był w tym 2. wyścigu zdecydowanie najwolniejszym zawodnikiem na torze  – jako jedyny nie osiągnął 200km/h (198,3km/h). Najszybsi zawodnicy byli szybsi o blisko 10km/h. W 1. wyścigu było tylko nieznacznie lepiej (201,1km/h przy 208,6km/h najlepszego z rywali). Sytuacja taka powtarza się jednak w niemal każdy weekend.

Do końca sezonu pozostały już tylko dwie podwójne rundy: na torach Motorland Aragon 31 sierpnia – 1 września, oraz w Misano 7-8 września. Milan Pawelec zajmuje w klasyfikacji 26. miejsce, mając na koncie dwa punkty, zdobyte w trzeciej rundzie sezonu na Mugello.

Wyniki 1. wyścigu

Wyniki 2. wyścigu

Źródło: redbull.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.