Home / Inne / Milan Pawelec o włos od zwycięstwa w debiucie w Alpe Adria

Milan Pawelec o włos od zwycięstwa w debiucie w Alpe Adria

16-letni Milan Pawelec spektakularnie zadebiutował w Pucharze Europy Alpe Adria Superstock 1000. Na nowym dla siebie torze Slovakiaring podopieczny ekipy BMW Sikora M Motorsport zdominował kwalifikacje, a następnie walczył o zwycięstwo w obu wyścigach, w niedzielę rozmijając się z wygraną o zaledwie cztery setne sekundy.

Młody zawodnik z Nowego Tomyśla to jedna z największych nadziei polskich wyścigów motocyklowych. Dwa tygodnie temu 16-latek zadebiutował za sterami BMW S1000RR, startując gościnnie w pierwszej rundzie pucharu BMW M Cup i niemal poprawiając oficjalny rekord toru w Poznaniu.

W miniony weekend podopieczny ekipy BMW Sikora M Motorsport zadebiutował z kolei w Pucharze Europy Alpe Adria Superstock 1000 jako najmłodszy zawodnik w stawce osiemnastu motocyklistów z dziesięciu europejskich państw. Na całkowicie nowym dla siebie torze Slovakiaring Polak był bezkonkurencyjny w kwalifikacjach, drugiego zawodnika dystansując o 0,6 a trzeciego aż o 2,6 sekundy.

W obu wyścigach Pawelec stoczył następnie wyjątkowo widowiskowe i zacięte pojedynki z o dziesięć lat starszym i dużo bardziej doświadczonym Francuzem Enzo Boulomem. W sobotę Polak wysunął się na prowadzenie na ostatnim okrążeniu, ale tuż przed metą zatrzymał go drobny problem techniczny. W niedzielę rywale wpadli na linię mety ramię w ramię, a o losach zwycięstwa zadecydowały zaledwie cztery setne sekundy.

Solidny weekend na Słowacji ma za sobą także czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike, Ireneusz Sikora, który z sterami BMW S1000RR z numerem 11 oba wyścigi Superbike’ów kończył na wysokim, piątym miejscu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Druga runda Pucharu Europy Alpe Adria odbędzie się w połowie czerwca na węgierskim Pannoniaringu, gdzie na ten sam weekend zaplanowano także drugą rundę organizowanego przez dilera BMW Motorrad Sikora Pucharu BMW M Cup.

„Slovakiaring to dla mnie całkowicie nowy obiekt, do tego o zupełnie innej charakterystyce niż tor Poznań, dlatego nie do końca wiedziałem, czego się spodziewać – mówi Milan Pawelec. – Pod względem tempa nie mogłem jednak wymarzyć sobie lepszego debiutu w Alpe Adria. Byłem najszybszy w kwalifikacjach, a w obu wyścigach walczyłem o zwycięstwo z dużo bardziej doświadczonym rywalem, odskakując reszcie stawki na ponad dwadzieścia sekund. Dwukrotnie do wygranej zabrakło niewiele, dlatego mimo drugiego miejsca w niedzielę sportowo czuję lekki niedosyt. To jednak dla mnie tylko dodatkowa motywacja przed kolejnymi wyścigami. Dziękuję całej ekipie za świetną pracę i kolejny wspólny weekend”. 

„Po bardzo udanej inauguracji pucharu BMW M Cup w Poznaniu, w ten weekend świetnie rozpoczęliśmy jako zespół sezon wyścigów Alpe Adria – dodaje zawodnik i szef ekipy, Ireneusz Sikora. – Milan ponownie, mimo młodego wieku, pokazał klasę i sportowe zacięcie, na całkowicie nowym dla siebie torze od pierwszych okrążeń prezentując rekordowe tempo. To pokazuje nie tylko jego wielki talent, ale i ogromny potencjał naszych motocykli. Niedzielne podium to cenna nagroda dla całej ekipy za ciężką pracę w ostatnich miesiącach, choć ewidentnie widać, że Milan dopiero się rozkręca. Ja także przejechałem dwa solidne wyścigi w klasie Superbike. Cały czas dopracowujemy jeszcze starty i drobne detale, ale mamy potencjał, aby podkręcić tempo jeszcze bardziej. Walka o podium nie będzie łatwa, bo stawka Alpe Adria jest w tym roku bardzo szybka, ale damy z siebie wszystko”. 

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Komentarze: 1

  1. Geny ma chłopak zacne, jeśli będzie miał więcej szczęścia niż wujek Andrzej to może zajść najwyżej z naszych w historii tego sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 3,446 sek