Home / Inne / Milan Pawelec z końca stawki w Red Bull Rookies Cup we Włoszech

Milan Pawelec z końca stawki w Red Bull Rookies Cup we Włoszech

Alvaro Carpe zwyciężył w kwalifikacjach do włoskiej, trzeciej w tym roku rundy Red Bull Rookies Cup na torze Mugello. Z pierwszego rzędu wystartują również Rico Salmela oraz Maximo Quiles. Jedyny polski zawodnik w stawce – Milan Pawelec – tym razem w czasówce nie pokonał żadnego z rywali i wystartuje z ostatniej, 25. pozycji.

„To był długi pierwszy dzień trzeciej rundy Red Bull MotoGP Rookies Cup!  Dziś we Włoszech odbyły się dwa trening i kwalifikacje, podczas których skupiałem się na nauce całkowicie nowego dla mnie – i wyjątkowo trudnego – toru, jednocześnie docierając nowy silnik.  Na pewno pod względem pozycji liczyłem na więcej, ale najważniejsze, że poprawiamy czasy z każdym kolejnym wyjazdem.” – przekazał w mediach społecznościowych Milan Pawelec. Wcześniej w treningach Polak uzyskiwał 24. i 22. czas.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sobotę odbędzie się pierwszy z dwóch wyścigów – o godzinie 17:00. Drugi wyścig w niedzielę już o 8:45. Przypomnijmy, że to trzecia podwójna w sezonie runda Red Bull Rookies Cup. W pierwszych dwóch wyścigach sezonu w Hiszpanii Milan Pawelec nie mógł wystartować z powodu kontuzji dłoni. Do rywalizacji powrócił na dwa kolejne wyścigi we Francji. Świetnie pokazał się w pierwszym wyścigu na Le Mans, gdzie zmierzał po finisz w TOP10, ale nie dotarł do mety z powodu upadku. W drugim wyścigu zaliczył awarię motocykla, i wciąż czeka na pierwsze punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Źle wybrał z tą klasą …mogł dalej na tysiączkach śmigać i dystansować rywali

    • w amatorskich wyścigach ;) super podejście

    • Na tysiączki zawsze może wrócić, a udział w pucharze RB może sprawić że może ktoś ważny go zauważy i da mu szanse w Moto2, który to motocykl pewnie dużo bardziej pasowałby Milanowi niż filigranowe Moto3. Wszystko dzieje się po coś, więc zaczekajmy i zobaczymy jakie opcje będą możliwe dla Milana. W „najgorszym wypadku” może wrócić na BMW i pewnie dadzą mu szanse w jakimś teamie w WSBK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,853 sek