Home / Inne / Mistrzowskie Zakończenie Wakacji ze Speed Day

Mistrzowskie Zakończenie Wakacji ze Speed Day

speed+day+poznanPodczas najbliższego Speed Day’a w dniach 31.08-01.09.2015 r. w poniedziałek o godz. 17.00 na Torze „Poznań” odbędzie się finałowa runda Otwartych Motocyklowych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego, podczas której wyłonieni zostaną zwycięzcy sezonu 2015.

Przez cały rok zawodnicy rywalizowali w 5 klasach: Speed – Day Trophy 600 i 1000, Superstock Eco 600 i 1000 oraz Motoyoungtimer. Niesamowicie ciekawa sytuacja jest w klasie SDT600 gdzie prowadzący Rafał Dziki-Sereda może być praktycznie pewny zwycięstwa, ale o drugie i trzecie miejsce do końca walka będzie trwać. Piotr Tabor (70 pkt) po zmianie licencji sportowej nie może już punktować w klasie i może jedynie liczyć na potknięcia rywali. Tomek Smela (52 pkt) po kontuzji której doznał w połowie sezonu nie może jeszcze wsiąść na motocykl więc dzięki temu na podium mogą wejść zawodnicy z 4 i 5 pozycji w klasyfikacji generalnej. A że nagrody są nie byle jakie walka powinna trwać do ostatniego metra toru… W klasie SDT1000 zwycięzcą już może czuć się Maciej Wroniak (86 pkt) gdyż mając przewagę 34 pkt nad następnym w klasyfikacji Andrzejem Bezulskim (52 pkt) jest poza zasięgiem rywali. Andrzej natomiast musi się mocno spinać aby obronić swoje drugie miejsce przed atakującymi go Damianem Ołdakowskim (49 pkt) oraz posiadającym teoretyczne szanse na podium Jarosławem Witkiewiczem, który już dziś zapowiedział udział i walkę o podium.

W klasie Superstock Eco 600 pewny wygranej może już być Marcin Stecki, który wygrał wszystkie wyścigi tej klasy w sezonie 2015 r. Natomiast w SST Eco 1000 niekwestionowanym liderem jest Łukasz Radecki, który podobnie jak Marcin mijał linię mety jako pierwszy we wszystkich wyścigach w których wystartował.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla motocykli startujących w klasie Motoyoungtimer przewidziano w ramach OMOP trzy rundy. Zawodnicy do tej pory ścigali się na Torze „Poznań” dwukrotnie, tak więc mimo iż Marian Wiśniewski ma 17 pkt. przewagi nad Kamilem Łabieniec i 22 pkt. nad Marcinem Frontczak to tutaj jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Z pewnością adrenalinę poniedziałkowego wyścigu dodatkowo podniesie udział niemieckiej zawodniczki Niny Prinz, która wielokrotnie startowała w Mistrzostwach Świata Grand Prix oraz Endurance. Nina będzie z nami przez dwa dni i wszyscy uczestnicy Speed Day’a będą mieli możliwość skorzystania z lekcji indywidualnych pod jej okiem. Jest to z pewnością niepowtarzalna okazja do obejrzenia i samodzielnego doświadczenia rywalizacji na światowym poziomie!

Procedura startowa do wyścigu rozpocznie się 31.08 o godzinie 17.05 tak więc raz jeszcze serdecznie zapraszamy aby w poniedziałkowe popołudnie obejrzeć zmagania najlepszych zawodników sezonu 2015 Speed Day Trophy.

www.speedday.pl

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 1,320 sek