Home / Inne / MotoE: Wygrana Aegertera w pierwszym starcie we Francji!

MotoE: Wygrana Aegertera w pierwszym starcie we Francji!

Dominique Aegerter wygrał pojedynek z Mattią Casadeim, dzięki czemu sięgnął po zwycięstwo w pierwszym wyścigu. Pojedynek o najniższy stopień podium wygrał Niccolo Canepa, który pokonał Kevina Zannoniego i lidera tabeli Erica Granado.

Zawodnicy mieli do przejechania osiem okrążeń. Pierwszym liderem wyścigu został zdobywca pole position Mattia Casadei. Za Włochem jechali Kevin Zannoni, Hikari Okubo i Dominique Aegerter. Piątą lokatę zajmował Matteo Ferrari, natomiast szóste Xavi Cardelus. W czołowej dziesiątce mieścili się jeszcze lider tabeli Eric Granado, Niccolo Canepa, Marc Alcoba oraz Alex Escrig.

Na drugim okrążeniu, w trzecim zakręcie, Aegerter przypuścił skuteczny atak na Okubo. Szwajcar bardzo szybko dojechał do Zannoniego. W międzyczasie Casadei odjechał od rodaka, wyraźnie prowadząc wyścig. Za Okubo znajdowali się Ferrari, Cardelus i Granado. Escrig stracił dziesiąte miejsce na rzecz Xaviego Foresa. Dwunastą pozycję zajmował Hector Garzo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na trzecim kółku Aegerter, podobnie jak Okubo, wyprzedził Zannoniego w trzecim zakręcie. Miał jednak blisko sekundę straty do Casadeiego. Najszybsze okrążenie uzyskał Miquel Pons, który plasował się dopiero na trzynastej lokacie. Granado i Alcoba otrzymali ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru.

Na cztery okrążenia przed metą Aegerter był tuż za Casadeim. Trzecie miejsce z blisko sekundową stratą do czołowej dwójki zajmował Zannoni. Tuż za nim jechał Granado, który w „Garażu” wyprzedził Okubo. Szóstą lokatę zajmował Canepa, który zyskał pozycję kosztem Ferrariego. Xavi Fores awansował na dziewiątą pozycję dzięki wyprzedzeniu Alcoby.

Na trzy kółka przed metą Casadei i Aegerter posiadali ponad sekundę przewagi nad Zannonim. Szwajcar nieustannie trzymał pod presją Włocha. Granado stracił czwarte miejsce na rzecz Canepy. Na szóstą pozycję spadł Okubo. Cardelus pojedynkował się z Ferrarim, Foresem i Garzo o siódmą lokatę.

Casadei rozpoczął ostatnie okrążenie wyścigu jako lider. Na jego tylnym kole siedział jednak Aegerter. Szwajcar opóźnił hamowanie do trzeciego zakrętu, dzięki czemu skutecznie zaatakował Włocha. Walka o najniższy stopień podium miała rozegrać się pomiędzy kilkoma motocyklistami. Na czele grupy jechał Zannoni, za którym znajdowali się Canepa i Granado. Dziesiąty Cardelus otrzymał karę „long-lap” za przekraczanie limitów toru.

Aegerter sięgnął po zwycięstwo, natomiast Casadei dojechał drugi. Pojedynek o podium ostatecznie wygrał Canepa, który pokonał Zannoniego i Granado. Jako szósty linię mety przeciął Okubo. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Ferrari, Garzo, Fores i Cardelus.

Źródło: www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

komentarze 3

  1. Późno trochę zaczynacie z tymi newsami MotoE :D

    Cztery wyścigi za nami, a rywalizacja nawet interesująca. Granado po dublecie w Jerez miał gorszy weekend w Le Mans, ale może jeszcze zdoła coś ugrać.
    Casadei natomiast też sprawia wrażenie mega dobrego, a Aegerterowi najwyraźniej nie przeszkadza jazda w dwóch różnych kategoriach :)

  2. Dziś był drugi wyścig, wczoraj wygrał Casadei przed Aegerterem i Okubo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 1,238 sek