Home / Inne / Patryk Kosiniak powiększa przewagę w pucharze Yamahy po kolejnym podium

Patryk Kosiniak powiększa przewagę w pucharze Yamahy po kolejnym podium

kosiniak+patryk+yamaha+r6+cupPatryk Kosiniak powiększył swoje prowadzenie w motocyklowym, międzynarodowym pucharze Yamaha R6 Dunlop Cup dzięki drugiej pozycji wywalczonej po starcie z pole position podczas drugiego wyścigu sezonu, który odbył się w niedzielę na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring.

26-letni tarnowianin, który tydzień temu wygrał otwierające sezon zmagania na Lausitzringu, zdominował także drugą niemiecką rundę, w sobotę sięgając po drugie pole position z rzędu, a w niedzielę prowadząc niemal od startu do mety. Po zaciętej walce na ostatnich metrach Polak rozminął się co prawda z kolejną wygraną o zaledwie jedną setną sekundy, ale dzięki drugiemu podium z rzędu podwoił swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, powiększając ją z pięciu do dziesięciu punktów.

Trzecia runda pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup odbędzie się w dniach 8-10 lipca na belgijskim torze Zolder, gdzie odbędą się aż dwa wyścigi. W tym sezonie motocykliści wystartują łącznie w ośmiu wyścigach. Wcześniej Kosiniak weźmie także udział w pierwszej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski, które w dniach 20-22 maja odbędą się na torze w Poznaniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Patryk Kosiniak
„Jesteśmy zadowoleni z całego weekendu. Cała ekipa wykonała świetną pracę. Znów byłem najszybszy we wszystkich treningach wolnych, a w sobotę wywalczyłem drugie z rzędu pole position. Wyścig przebiegał pod moje dyktando od startu aż do ostatniego zakrętu. Wiedziałem, że na ogonie siedzi mi jeden z rywali, dlatego do ostatniego łuku dojechałem defensywnie, aby uniemożliwić mu atak podczas hamowania. Niestety wyszedłem z tego powodu na prostą trochę za wolno i na mecie rozminąłem się z wygraną o zaledwie 16 tysięcznych sekundy. Powiększyłem jednak swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, więc nie mogę narzekać. Kolejny wyścig pucharu Yamahy dopiero w lipcu, ale do tego czasu nie zamierzam próżnować. Za dwa tygodnie wystartuje w pierwszej rundzie mistrzostw Polski klasy Superstock 600 w Poznaniu i tam również chcę walczyć o zwycięstwo!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,086 sek