Home / Inne / Pawelec i Sikora ponownie wygrywają w Poznaniu

Pawelec i Sikora ponownie wygrywają w Poznaniu

Motocykliści zespołu BMW Sikora M Motorsport zdominowali drugą rundę mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu. Broniący tytułu w klasie Superstock 1000, 18-letni Oleg Pawelec ponownie wygrał oba wyścigi po starcie z pole position, z kolei Ireneusz Sikora po ekscytującej walce sięgnął po odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w klasie Superbike.

Dosiadający motocykli BMW M 1000 RR, Pawelec i Sikora niemal identyczne wyniki wywalczyli także dwa tygodnie temu podczas pierwszej rundy, która również odbyła się w Poznaniu, dzięki czemu na półmetku sezonu prowadzą w klasyfikacjach generalnych swoich klas.

Trzecia z czterech rund WMMP odbędzie się pod koniec lipca na słowackim torze Slovakiaring. Tymczasem za tydzień do walki wrócą zawodnicy pucharu BMW M Cup, którzy będą się ścigać podczas drugiej rundy sezonu, na węgierskim torze Pannonia-Ring.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Czułem się bardzo dobrze już podczas sobotnich treningów, podczas których poprawiłem swoją „życiówkę” i wykręciłem czas na poziomie 1:31 – mówi Oleg Pawelec. – Niedziela, mimo napiętego harmonogramu, potoczyła się idealnie. Sięgnąłem po pole position i wygrałem oba wyścigi prowadząc od startu do mety. Bardzo dziękuję całemu zespołowi BMW Sikora M Motorsport za świetną pracę i rewelacyjne przygotowanie naszych motocykli”.

„Choć tym razem w niedzielę czekały nas aż dwa wyścigi, cały zespół spisał się perfekcyjnie, a my razem z Olegiem byliśmy w stanie wycisnąć wszystko z naszych świetnie przygotowanych motocykli – dodaje Ireneusz Sikora. – Cieszę się z sobotniego zwycięstwa, a także z pięknej walki w obu wyścigach, w których losy wygranej rozstrzygnęły się o mniej niż jedną sekundę. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla całego zespołu oraz dla naszych partnerów”. 

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,672 sek