Home / Inne / Piotr Biesiekirski prezentuje nowe barwy do CEV Moto2

Piotr Biesiekirski prezentuje nowe barwy do CEV Moto2

Podczas dwudniowych testów w portugalskim Estorilu, gdzie za dwa tygodnie rozpocznie się sezon mistrzostw Europy Moto2, jedyny Polak w stawce, Piotr Biesiekirski, zaprezentował tegoroczne barwy swojego motocykla i nowej ekipy, Fau55 Euvic Racing Team. 

21-latek przyleciał do Portugalii po wygraniu trzech z czterech pierwszych wyścigów mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000 i w poniedziałek po raz pierwszy od zakończenia ubiegłorocznych mistrzostw Europy wsiadł na motocykl Moto2. To prototypowa maszyna z aluminiową ramą niemieckiego Kalexa i trzycylindrowym sinikiem brytyjskiego Triumpha o pojemności 765 cm3, mocy ok. 140 KM i wadze ok. 150 kg.

Podczas dwudniowych testów Biesiekirski i jego zespołowy kolega, Hiszpan Yeray Ruiz, przygotowywali się do pierwszych dwóch wyścigów sezonu, które odbędą się 7 maja właśnie na torze w Estorilu.

W sumie, podczas siedmiu tegorocznych weekendów mistrzostw Europy Moto2, zawodnicy zmierzą się w jedenastu wyścigach na najsłynniejszych hiszpańskich i portugalskich torach, jak znane z MotoGP lub Formuły 1 obiekty w Barcelonie, Jerez de la Frontera, Walencji, Portimao, Estorilu czy Aragonii. Do rywalizacji stanie 29 motocyklistów z całego świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To były bardzo udane testy – mówi Piotr Biesiekirski. – Choć mam za sobą świetny początek sezonu w mistrzostwach Hiszpanii, to jednak nie do końca wiedziałem, czego się spodziewać w Portugalii, bo nie siedziałem na motocyklu Moto2 od sześciu miesięcy. Bardzo szybko złapałem jednak szybkie i równe tempo, dlatego nie mogę już doczekać się pierwszych wyścigów. Dysponuję bardzo konkurencyjnym motocyklem, a także mam za sobą zgrany i zdolny zespół oraz fenomenalnych kibiców, dlatego jestem przekonany, że czeka nas emocjonujący i udany sezon”. 

Świetnie było zobaczyć Piotra w tak dobrej formie już od pierwszych okrążeń na motocyklu Moto2 – dodaje szef zespołu Fau55 Euvic Racing i były wicemistrz świata, Hector Faubel. – Przez dwa dni wykonaliśmy razem w Estorilu bardzo dobrą pracę i jesteśmy gotowi na pierwsze wyścigi. Piotr trenował tej zimy bardzo intensywnie, a jego program był bardzo zróżnicowany, ale też widzę, że sprawił mu dużo frajdy. Wszystko to sprawiło, że Piotr zrobił w ostatnich miesiącach duże postępy, czego najlepszym potwierdzeniem są jego zwycięstwa w mistrzostwach Hiszpanii. Jestem więc pewien, że czeka nas razem bardzo dobry sezon w mistrzostwach Europy”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 2

  1. Nie wiem czemu go nie lubie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 2,314 sek