Home / Inne / Podwójne pole position dla Suzuki GRANDys duo na otwarcie sezonu

Podwójne pole position dla Suzuki GRANDys duo na otwarcie sezonu

Na włoskim torze Adria Raceway zespół Suzuki GRANDys duo rozpoczął dziś oficjalnie sezon 2013. Pierwsza runda Alpe Adria miała być rozegrana na torze Slovakiaring, ale fatalne warunki atmosferyczne sprawiły, że kwietniowa runda nie doszła do skutku.

Początek sezonu jest doskonały dla zawodników Suzuki GRANDys duo. W klasie Superbike pierwsze dwa miejsca przypadły Marko Jermanowi i Andy Meklau. W klasie Superstock 1000 Marko też wystartuje w niedzielę z pierwszego pola, a Andy z piątego. Doskonale spisał się też Daniel Bukowski, który w swoim debiucie na Adria Raceway był drugi w kwalifikacjach Superstock 600.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

Początek w naszym wykonaniu jest bardzo obiecujący, ale trzeba takie tempo powtórzyć jeszcze w wyścigach. Adria Raceway to bardzo krótki tor i w wyścigu będzie wiele okrążeń i może się dużo zdarzyć. Liczę, że nasi zawodnicy poradzą sobie z konkurentami i w dobrych nastrojach wrócimy do domu.

Wyniki kwalifikacji:

Superbike:

1 M. Jerman

2 A. Meklau

3 J. Halbic

4 J. Prosenik

5 I. Sikora

Superstock 1000:

1 M. Jerman

2 M. Filla

3 M. Choy

4 D. Horvat

5 A. Meklau

 

Superstock 600:

1 D. Tibaldo

2 D. Bukowski

3 D. Nori

4 J.Chrobak

5 C. Gobbi

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,405 sek