Home / Inne / Polski mistrz świata w kartingu szkolił syna Micka Doohana

Polski mistrz świata w kartingu szkolił syna Micka Doohana

Basz, Doohan

Karol Basz, który jako pierwszy Polak w zeszłym roku sięgnął po kartingowe mistrzostwo świata, pochwalił się na swoim profilu na facebooku, że miał ostatnio możliwość szkolić w tej dziedzinie Jacka Doohana – syna pięciokrotnego motocyklowego mistrza świata, Micka Doohana, który swoje tytuły w klasie 500ccm zdobywał w latach 1994-1998.

Jack Doohan rozpoczął niedawno swoją karierę w wyścigach, jednak nie ścieżką, jaką kiedyś obrał jego tata: wybrał karting. Basz, jako urzędujący mistrz kartingowy, spotkał się we Włoszech z młodym kierowcą oraz jego ojcem, udzielając Jackowi lekcji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Przerwę miedzy zawodami znów spędzam na torze, jednak tym razem w roli trenera. W Lonato miałem przyjemność szkolić syna Micka Doohana, pięciokrotnego motocyklowego mistrza świata. Choć Jack nie poszedł w ślady ojca, to jednak na czterech kołach radzi sobie całkiem nieźle!” – napisał na swoim profilu facebookowym polski zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,534 sek