Home / Inne / Valentino Rossi na podium w Dubaju w debiucie dla BMW

Valentino Rossi na podium w Dubaju w debiucie dla BMW

Kariera samochodowa Valentino Rossiego w wyścigach długodystansowych rozwija się świetnie. Włoski zawodnik podpisał na ten sezon fabryczny kontrakt w marką BMW, i ma już za sobą bardzo udany występ. Były mistrz świata MotoGP wraz z kolegami stanęli na najniższym stopniu podium w wyścigu 24-godzinnym w Dubaju.

Jeszcze poprzedni sezon nie zawsze był dla Rossiego idealny, ale tym razem początek jest świetny. Zespół WRT, który prowadzi obecnie program BMW w mistrzostwach świata, wystawił w Dubaju dwa auta – wygrywając wyścig, i zajmując trzecią lokatę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W zwycięskiej załodze w BMW M4 GT3 znaleźli się Mohammed Saud Fahad Al Saud, Diego Menchaca, Jean-Baptiste Simmenauer, Jens Klingmann i Dries Vanthoor. W drugim samochodzie natomiast poza wspomnianym Rossim zmieniali się również  Timothy Whale, Sean Gelael, Max Hesse i Maxime Martin.

Pomiędzy załogami BMW uplasowało się Porsche – Daniel Allemann, Ralf Bohn, Alfred Renauer i Robert Renauer. Valentino Rossi w lutym ma zaplanowany kolejny start, tym razem w Australii. Na słynnym torze Bathurst pojedzie w wyścigu 12-godzinnym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Mistrz jest tylko jeden Vr46

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,165 sek