Home / Inne / Wyścigi motocyklowe już po raz drugi w tym sezonie na Torze Poznań!

Wyścigi motocyklowe już po raz drugi w tym sezonie na Torze Poznań!

Po miesięcznej przerwie do rywalizacji na Torze Poznań wracają motocykliści. W dniach 1-3 lipca odbędzie się 2. runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w klasach: Supersport 300, Superstock 600, Supertwin, Superstock 1000 oraz Superbike, 2. runda Pucharu Polski klas: Sport 600, Twin 650, Sport 1000, 125 SP, Sport 250, Sport 300, Classic oraz 2. runda pucharu BMW M Cup. Dotychczas do zawodów zgłosiło się prawie 90 motocyklistów.

Po pierwszej rundzie tegorocznej rywalizacji w mistrzowskiej klasie Superbike prowadzi Paweł Szkopek, przed Ireneuszem Sikorą oraz Markiem Szkopkiem. Liderzy klasyfikacji wybierają się do Poznania także podczas nadchodzącej rundy. Na poznańskim obiekcie nie zabraknie również triumfatorów poprzedniej rundy – Marcina Purtaka oraz Wojciecha Wróbla. Interesująco zapowiada się rywalizacja w klasie Superstock 600, w której wygranymi podzielili się ostatnio Jurand Kuśmierczyk i Artur Wielebski. Z kolei w klasie Supersport 300 zwyciężali Dawid Nowak i Tomasz Jarzombek. W obu klasach na pewno będzie toczyła się twarda walka o kolejne zwycięstwa. Osamotniony podczas poprzedniej rundy Jacek Molik w klasie Supertwin, tym razem będzie miał czeskiego rywala Pavla Koci.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Emocjonująco będzie w klasach pucharowych. W klasie 125 SP liderem jest Czech Matej Blazek, który także awizował start w najbliższej rundzie w stolicy Wielkopolski. W klasie Sport 300 świetnie spisał się Patrycjusz Widuch, który zainkasował komplet punktów, a teraz spróbuje powtórzyć swój rezultat podczas lipcowej rundy. W klasie Sport 600 jak na razie wygrywali Oskar Kalich i Dawid Rzymek. To jednak nie oni prowadzą w klasyfikacji sezonu, ale Sylwester Byczkowski, który dwukrotnie zajmował drugą lokatę. Cała trójka już zgłosiła się do zawodów. Z kolei w klasie Sport 1000 dwa poprzednie wyścigi wygrywał Michał Wesołowski, przed Michałem Lalewiczem i Grzegorzem Kocakiem. Ciekawe, jak zakończą się nadchodzące wyścigi z udziałem tej trójki zawodników. W klasie Twin 650 liderem jest na razie Marek Skoczylas, który jednym punktem wyprzedza Andrzeja Jaszczaka. Czy po najbliższych wyścigach klasyfikacja sezonu ulegnie zmianie?

W tym sezonie trwa też walka o markowy puchar BMW M Cup. Do rywalizacji stanęło 15 zawodników, a po pierwszych dwóch wyścigach prowadzi Daniel Wachowski, przed Jakubem Onakiem. W tej rywalizacji w nadchodzących zawodach z pewnością nie zabraknie emocjonującej walki.

Ramowy harmonogram czasowy wyścigów przedstawia się następująco:

02.07.2022 r., sobota

09:00 – 11:15 >> kwalifikacje
11:35 – 16:20 >> wyścigi

03.07.2022 r., niedziela

09:00 – 10:55 >> jazdy rozgrzewkowe
11:00 – 15:45 >> wyścigi

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia oraz aktualny, pełny harmonogram czasowy zawodów dostępny jest  tutaj

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,358 sek