Home / Moto2 / Moto3 / Xavi Cardelus pojedzie w miejsce Caneta

Xavi Cardelus pojedzie w miejsce Caneta

Zespół Aspar musi w ten weekend skorzystać z zastępstwa zawodnika w Moto2. Zamiast Arona Caneta w GP Aragonii pojedzie Xavi Cardelus, który zakończył już sezon w MotoE. Canet opuścił już GP Francji po upadku w rozgrzewce.

Pochodzący z Andory Cardelus nie miał najlepszego sezonu w MotoE. Ukończył co prawda wszystkie wyścigi, ale najlepsza pozycja to było 9. miejsce. W konsekwencji dało mu to zaledwie 15. miejsce w niezbyt licznie obsadzonym cyklu. Cardelus ścigał się w Moto2 w 2018 i 2019 roku, ale nie zdobywał punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Canet doznał urazu dłoni i musiał przejść zabieg operacyjny. Do tego momentu zajmuje 10. pozycję w generalce Moto2. Najlesza pozycja debiutanta w pośredniej klasie grand prix to piąte miejsce zdobyte w Jerez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Panowie wyszli na zdjęciu niczym bracia, którzy przed chwilą się bili, ale przyłapała ich mama i teraz udają przed nią, że się pogodzili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,410 sek