Home / Moto2 / McWilliams i Mamola wracają na tor!

McWilliams i Mamola wracają na tor!

taylormade-brough-superior-moto2Jeremy McWilliam i Dakota Mamola (niestety nie Randy) wystartują w klasie Moto2 podczas nadchodzącego Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbędzie się na torze Silverstone.

Dakota, syn legendy wyścigów 500cc Randy’ego, zastąpi kontuzjowanego Nicolasa Terola w zespole Aspar.

Młody Mamola w tym sezonie startuje w Mistrzostwach Hiszpanii CEV w klasie Moto2. Aktualnie zajmuje 11. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Z kolei 50-letni już Jeremy McWilliams wystartuje na innowacyjnym motocyklu Brough Superior. Jest to maszyna oparta na ramie z włókna węglowego ze zintegrowanym zbiornikiem paliwa. Zawieszenie z przodu to pojedynczy wahacz z widelcami teleskopowymi, a z tyłu wahacz również z włókna węglowego wyprodukowany w Kalifornii w Taylormade Racing.

Zespół już dawno ogłosił, że chce wystartować z dziką kartą w Silverstone, ale kierowcą miał być Luke Mossey. Plany się zmieniły i w jego miejsce zajmie właśnie McWilliams.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 3

  1. No, z tym Mamolą dobry trik, już czekam z niecierpliwością na występ Jeremiasza McWilliamsa.

  2. Dakota Mamola pod flagą Belgii a nie USA?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,129 sek