Home / Moto3 / Bagnaia: To jest mój domowy tor

Bagnaia: To jest mój domowy tor

bagnaia

Francesco Bagnaia jest pełen optymizmu przed zbliżającym się GP San Marino. Tor Misano zna doskonale i liczy na dobry wynik.

Pecco należy do Akademii Valentino Rossiego, która zrzesza utalentowanych, włoskich, młodych zawodników. Przynależność ta pozwala mu uczestniczyć w częstych treningach na torze Misano na różnych motocyklach. Jako jeden z nielicznych zawodników Moto3 będzie znał nową nawierzchnię nałożoną w tym roku na torze w Rimini. Bagnaia podkreśla, że to jego domowy tor i postara się włączyć w walkę o najwyższe cele.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Pracowałem bardzo ciężko na Misano. Dzięki Akademii VR46 wykręciłem tu wiele okrążeń, co powinno dać nam przewagę w ten weekend. Jestem przekonany, że możemy powalczyć o dobry wynik. To jest moja domowa runda i jestem pewien, że zjawi się tu duża część mojej rodziny oraz wielu przyjaciół, którzy będą mnie wspierać z trybun. Kocham Misano, jazda tutaj to świetna zabawa. Jestem pewien, że czasy okrążeń będą jeszcze lepsze niż w roku ubiegłym. Widziałem prognozę pogody i wygląda na to, że będzie to bardzo miły weekend. Celem od piątku jest pierwsza dziesiątka, a w niedzielę walka o jak najlepszy wynik. Znaleźliśmy dobre ustawienia motocykla i teraz czuję się bardziej komfortowo” – powiedział młody reprezentant Włoch.

Pecco Bagnaia w tym sezonie jeździ dosyć nierówno. Stanął na podium w Le Mans, ale również cztery razy nie ukończył rywalizacji. Zgromadził 59. punktów i zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Moto3.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,375 sek