Home / Moto3 / Maria Herrera w ostatniej chwili wraca do stawki Moto3

Maria Herrera w ostatniej chwili wraca do stawki Moto3

Maria Herrera

Wydawało się, że w sezonie 2016 nie znajdzie się żadne miejsce dla kobiety w Motocyklowych Mistrzostwach Świata – w ostatniej chwili jednak na prowizoryczną listę startową wróciła Maria Herrera, która dalej będzie startować w Moto3 w barwach zespołu Laglisse.

Początkowo Hiszpanka miała pewne miejsce w Laglisse, który to zespół miał wystawiać dwa motocykle – drugi dla Lorenzo Dalla Porty. W lutym jednak zespół ogłosił swoje wycofanie z powodów finansowych.

Herrera starała się jeszcze o posadę w zespole RBA, który miał wystawić dla niej trzecią maszynę, ale ostatecznie na to nie udało się uzyskać budżetu. 19-latka skorzystała więc z ostatniej deski ratunki – zainteresowała swoimi startami media społecznościowe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pomoc przyszła „z góry” – za wsparciem zarządzającej mistrzostwami świata marki Dorna oraz KTM-a, dzięki którym zespół Laglisse będzie mógł wystawić jeden motocykl dla Marii Herrery na cały sezon Moto3.

Herrera startowała w barwach Laglisse przez cały 2015 rok. Punktowała trzykrotnie, a jej najlepszym miejscem była 11. pozycja w GP Australii. Hiszpanka będzie jedyną kobietą w stawce – miejsca nie udało się znaleźć Anie Carasco, która ma za sobą trzy sezony w Moto3, a jej najlepszą pozycją było P8 w Malezji.

Fot. crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ana Carrasco miała za sobą nawet trzy sezony w Moto3, w 2013r. dojechała nawet piętnasta w GP Malezji i ósma w GP Walencji.

    A swoją drogą, gdyby nie ten news to całkowicie zapomniałbym o obu Hiszpankach :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,452 sek