Home / Moto3 / Maverick Vinales podpisał kontrakt z Laglisse

Maverick Vinales podpisał kontrakt z Laglisse

Maverick Vinales będzie w przyszłym sezonie jeździł w zespole JHK t-shirt Laglisse w klasie Moto3. Menadżer zespołu Pablo Nieto, syn sławnego Angelo Nieto, ogłosił podpisanie kontraktu z Vinalesem na Twitterze. Nieto najprawdopodobniej musiał zapłacić karę, by wykupić młodego Hiszpana z jego dotychczasowe teamu Blusens Avintia. Mówi się o sumie w granicach pół miliona Euro.

Team Laglisse zmieni w przyszłym sezonie również motocykl, na którym będą się ścigać jego zawodnicy. FTR-Hondę wymienią na popularnego KTM’a,

Ze strony motocuatro.com można dowiedzieć się, że młody Hiszpan, przetestował nową maszynę już wczoraj podczas testów na torze w Almerii.

Z jazdą u boku Mavericka w barwach ekipy prowadzonej przez Pablo Nieto łączna jest też 15’letnia Ana Carrasco.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. Maverick to bez wątpienia wielki talent. Byłem pewien, że w tym roku sięgnie po majstra, ale obecny rok trochę mnie wzbrania przed postawieniem na niego. Oczywiście walczył z gośćmi na lepszych motocyklach (KTM), ale sam popełniał mnóstwo błędów. Walka z Fenatim, Rinsem czy też Oliveirą będzie w dechę. :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,563 sek