Home / Moto3 / Przyrodni brat Valentino Rossiego wystartuje w Moto3?

Przyrodni brat Valentino Rossiego wystartuje w Moto3?

Przyrodni brat Valentino Rossiego zadebiutuje w klasie Moto3 podczas Grand Prix San Marino. Luca Marini, bo o nim mowa, wystartuje z dziką kartą w sezonu 2013. 15-latek nie może wziąć udziału w pełnym cyklu Moto3 z powodu zbyt młodego wieku.

Luca będzie obchodził 16 urodziny 10 Sierpnia, a GP San Marino zaplanowano na 15 Września. Obecnie Marini będzie startować w Italian CIV Championship w zespole Team Twelve Racing.

Młodego Włocha, wg doniesień włoskiej gazety Tuttosport i hiszpańskiej Marca.com, zobaczymy w Moto3 na Hondzie FTR 2012 w Team Italia. W zeszłym roku jeździł na niej Romano Fenati i wywalczył cztery podia, w tym jedno zwycięstwo w Jerez.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 5

  1. OoOooOOooOoooOooOOOOOooOooOOOooOO

    Vale ma przyrodniego brata OoOo pierwsze słysze i taki lekki szok (jak dla mnie)

  2. Mają tą samą mamę ;) zobaczymy ile to DNA przeszło.

  3. Czytałem kiedyś o nim i podobno zapowiada się wielki talent,zobaczymy.

  4. Może i wielki talent, ale nigdy nie bedzie taki jak Vale z prostej przyczyny. Vale startował od zera a młody Luca na sam start ma niezłe zaplecze finansowe. A wiadomo ,że jak jest kasa to jest i dobry motor a co za tym idzie są też wyniki. Talent też jest ważny ,ale umówmy się ,że w w całej serii motogp jeżdżą sami super kierowcy.

    • Ale zobacz, że kiedyś były inne czasy. Kto wie, co by było jakby Rossi zaczynał swoją karierę dziś? Kiepski motocykl na początku i brak sponsorów skutecznie zablokował by dalszą karierę młodego Rossiego ;) Ale to tylko gdybanie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,411 sek