Home / Moto3 / Stan zdrowia Jaspera Iwemy

Stan zdrowia Jaspera Iwemy

Holender Jasper Iwema zaliczył bardzo niebezpiecznie wyglądający wpadek w czasie wyścigu klasy Moto3. W efekcie tego zdarzenia, rywalizacja została przerwana, a na torze pojawiły się czerwone flagi.

Zawodnik zespołu RW Racing GP stracił przyczepność przodu i wyleciał z motocykla na wyjściu z zakrętu przy prędkości 160km/h! Iwema uderzył głową o asfalt i stracił przytomność na dwie minuty. W takim wypadku zdecydowano o przetransportowaniu zawodnika do szpitala na dodatkowe badania, w tym tomografię komputerową głowy.

Jarno Janssen, manager zespołu, uspokoił wszystkich informacją na temat stanu zdrowia zawodnika. Z Jasperem jest wszystko w porządku i nie doznał żadnych złamań.

„Zobaczyliśmy czerwoną flagę i Jaspera leżącego na ziemi. Był nieprzytomny przez dwie minuty. Dla zachowania ostrożności, usztywniono mu szyję i nie zdejmowano kasku, jednak widzieliśmy, że porusza rękami i nogami. Jasper nie chciał iść do szpitala, ponieważ czuł się dobrze, jednak lekarze nalegali na to” – powiedział Jarno Janssen.

AUTOR: Ania Pyzałka

Na portalu MotoSP.pl od 2005 roku. Szczególnie oddnana klasom Moto3 i Moto2. Uwielbia patrzeć, jak rodzą się nowe talenty świata MotoGP.

komentarze 2

  1. Dobrze wiedzieć, że z nim wszystko w porządku.

    Szybkiego powrotu na tor, Jasper ;)

  2. Cud, że Jasperowi nic groźnego się nie stało. Wypadek strasznie wyglądał…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,547 sek