Home / Galeria / Pierwsza runda IDM na torze Lausitzring z udziałem Kamila Krzemienia – fotorelacja

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z pierwszej rundy IDM, która odbyła się na torze Lausitzring w dniach 6-8.05.2022.

W tamten weekend w Mistrzostwach Niemiec odbywały się zmagania aż sześciu kategorii. Każda z nich przejechała po dwa wyścigi.

W rywalizacji sidecarów bezkonkurencyjny okazał się szwajcarski duet Markus Schlosser/Marcel Fries (#1), który pewnie wygrał w obydwu startach.

Justin Hanse (#63) nie miał sobie równych w towarzyszącym Mistrzostwom Niemiec pucharze Twin, w której zdobył komplet punktów.

W zmaganiach pucharu ProSuperstock, obydwa wyścigi wygrał Szwajcar – Michael Ghilardi (#90), jednak w każdym z nich, losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatnich kółkach.

W kategorii Supersport300 w pierwszym starcie triumfował obrońca tytułu-  Lennox Lehmann (#1), którego możemy oglądać także w Mistrzostwach Świata tej kategorii. Młody Niemiec miał tempo na dublet, jednak w drugim wyścigu nie dojechał do mety. Padł on łupem Marvina Siebdratha (#94).

W klasie Supersport  oglądaliśmy zaciętą rywalizację o zwycięstwo pomiędzy Maxem Endelrinem (#32) a Thomasem Gradingerem (#36).  W obydwu przypadkach triumfował ten pierwszy.

Markus Reiterberger (#28) nie miał sobie równych w klasie Superbike. Niemiec przekraczał linię mety ze znaczącą przewagą nad drugim zawodnikiem, zarówno w pierwszym jak i w drugim wyścigu, jednak początkowo mógł cieszyć się tylko jednym triumfem, gdyż w drugim starcie został ukarany przesunięciem o pięć pozycji w dół za wyprzedzanie przy żółtych flagach. W tym wypadku na pierwszym podium stanął Toni Finterbusch (#56), jednak jeszcze tego samego dnia, sędziowie zaakceptowali protest ze strony zespołu Reiterbergera, dzięki czemu Niemiec wrócił na pierwsze miejsce w oficjalnych wynikach.

W klasie Superbike startował także reprezentant Polski – Kamil Krzemień (#7), który ukończył swoje starty na ósmej i siódmej pozycji.

AUTOR: Aleksander Bala