Home / Moto3 / Walka o czołowe miejsca w Moto3

Walka o czołowe miejsca w Moto3


Moto3

Danny Kent zwyciężając w domowym, deszczowym wyścigu na torze Silverstone na pewno zjednał sobie kilka tysięcy nowych fanów którzy dzielnie znosili warunki dopingując swoich ulubieńców. Podczas gdy zawodnik Leoparda mierzył się z niepogodą, wielu jego kolegów ze stawki walczyło chociażby o utrzymanie się na torze. Wielkie serce do walki pokazał nam Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), który aż trzy razy upadał podczas wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zwycięstwo Kenta pozwoliło mu „odlecieć” na dość bezpieczną, 70-cio punktową przewagę nad drugim w tabeli Eneą Bastianinim, zawodnikiem ekipy Gresini, który nie ukończył Brytyjskiego wyścigu. Marzenia Bastianiniego o liczeniu się w wyścigu o tytuł otrzymały znaczący cios, ale nadal zachowuje on matematyczne szanse na zwycięstwo. Zeszłego roku „Bestia” mimo debiutu, walczyła o solidne, piąte miejsce, i mimo trzech podiów, dopiero w tym roku Włoch jest blisko zdobycia Mistrzostwa Świata. Kolejnym chłopakiem liczącym się w stawce, jest czołowy zawodnik KTM’a, 19-letni Romano Fenati, posiadającym obecnie 28 „oczek” straty do drugiego miejsca. Jednym z większych prospektów tego sezonu jest wychowanek szkoły „Doctora”, Niccollo Antonelli (Honda), który okupuje szóste miejsce, a przed którym znajduje się jeszcze Miguel Oliveira (KTM) oraz Efren Vazquez (Honda).

Mając świadomość że do końca sezonu pozostało tylko sześć wyścigów, oraz to, że między szóstym Antonellim, a trzecim Fenatim jest tylko 16 punktów różnicy, wróżyć chyba można bardzo ciekawy pojedynek chłopaków z czołówki; koneserom zaś lubującym się tylko w królewskiej kategorii polecam jednak ten ciekawy spektakl, którego najbliższy akt rozegra się już 13 września w Misano.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Wilk

Niespełniony poeta, autor książki 'Catch her in the rye' , niepoprawny podróżnik i nałogowy motocyklista - ale prawie szczęśliwy człowiek. wiilk.blogspot.com

Komentarze: 1

  1. Wszak Moto3 to przedszkole przyszłych mistrzów!

    Wilku, masz najlepszy podpis ze wszystkich redaktorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,306 sek