Home / MotoGP / Acosta nie był rozważany jako zastępca Millera

Acosta nie był rozważany jako zastępca Millera

KTM ostatecznie zdecydowało się zwolnić Pola Espargaro, by dać szansę Pedro Acoście na przejście do MotoGP w 2024 roku, mimo że w zespole były tylko cztery miejsca dla pięciu zawodników z kontraktami. Pojawiały się spekulacje, że to Jack Miller może przejść do GasGasa, aby zrobić miejsce dla mistrza świata Moto2 w fabrycznym zespole. Tak się jednak nie stało – i jak mówi szefostwo KTM, nigdy nie było tego w planach.

Dyrektor motorsportu, Pit Beirer, wyjaśnił dla SPEEDWEEK.com, że taki scenariusz nigdy nie był brany pod uwagę: „Zawsze mieliśmy ustalony plan startu z Binderem i Millerem w fabrycznym zespole KTM w 2024 roku, to się nigdy nie zmieniało. Zawsze byliśmy przekonani, że zestawienie dwóch mistrzów świata Moto2, czyli Augusto Fernándeza i Pedro Acosty, ma sens.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Dla nas miało też  sens, żeby Binder i Miller byli zawodnikami KTM, posiadającymi duże doświadczenie, testującymi nowe podzespoły już na wczesnym etapie jako część fabrycznego zespołu i pomagającymi w dopracowywaniu tych aktualizacji”. – dodał.

Warto zauważyć, że Miller dołączył do KTM w tym roku, a adaptacja nie była łatwa: podczas gdy Binder regularnie walczył o czołowe pozycje, kończąc mistrzostwa na czwartym miejscu, Australijczyk był tylko jedenasty, mając na koncie zaledwie jedno podium w głównych wyścigach.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Pierwszy sezon w Moto2 dla Pedro nie był kolorowy więc wydaje mi się, że to dobra decyzja dla zawodnika i całego KTMa. Niech się wjeździ w moto bez presji i zobaczymy co z tego będzie. Rozwój niech pozostanie w rękach bardziej doswiaczonych zawodników.

    • Pierwszy sezon Acosty w Moto2 to była nauka nowego podejścia do ścigania, innego patrzenia na wyścig, zarządzania nim itp. Na samym motocyklu potrafił być szybki. Ta nauka będzie procentować i tej nauki zabrakło np. Millerowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,515 sek