Home / MotoGP / Alex Hofmann został kierowcą testowym KTM MotoGP

Alex Hofmann został kierowcą testowym KTM MotoGP

alex+hofmann+aprilia+ktmByły zawodnik MotoGP Alex Hofnamm, który do niedawna był jeszcze testowym kierowcą Aprili, został kierowcą rozwojowym projektu KTM MotoGP. Austriacki producent chciałby zadebiutować w klasie królewskiej w 2017 roku.

34-letni Niemiec, który komentuje również MotoGP w niemieckiej telewizji powiedział Speedweek.com: „Siedem lat z Aprilią oficjalnie się skończyły. Od przyszłego roku będę uczestniczył w nowym projekcie MotoGP wraz z KTM.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hofnamm w latach 2003 – 2007 ścigał się dla Kawasaki i Ducati w MotoGP. Jego główną rolą w Aprili był rozwój maszyny RSV4, oraz zmodyfikowanej wersji ART, używanej w MotoGP.

Pierwszy prototyp KTM ma zadebiutować na torze w połowie lub pod koniec roku 2015.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. Nie rzucili słów na wiatr. Powiedzieli, że zrobią, to zrobią. Chociaż wolałbym, żeby zadebiutowali z teamem fabrycznym. Coś kojarzę, że już kiedyś próbowali wejść do MotoGP.

    • Rok 2005, w zespole Kenny’ego Robertsa Shane Byrne dosiadał Protona KR z silnikiem KTMa.

      Ogólnie fajnie że konstruktorzy tak się angażują do MotoGP, ale jednocześnie zastanawia mnie czy nie za dużo ich będzie w stawce. Honda, Yamaha, Ducati, Suzuki, Aprilia, KTM – jak dla mnie wystarczy, teraz to nawet Kawasaki nie musi dołączać.

      Trochę mam obawy, że jeśli któremuś dobrze nie pójdzie to na drugi dzień się spakuje i pójdzie z MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,362 sek