Home / MotoGP / Alex Marqez zostaje w Gresini! Gresini zostaje z Ducati!

Alex Marqez zostaje w Gresini! Gresini zostaje z Ducati!

W sobotę Alex Marquez zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w MotoGP, a dzisiaj dowiadujemy się, że z ekipą Gresini będzie się ścigał jeszcze w przyszłym roku. Gresini Racing przedłużyło również umowę z Ducati na następne dwa sezony. Jako zespół korzystający z motocykli Ducati, Gresini wygrało już 5 wyścigów, zdobyło kolejne 3 podia i 3 pole position.

Alex Marquez: „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować pracę z zespołem. Zawsze wyrażałem taką chęć, a kiedy wszystko idzie dobrze, jeszcze łatwiej jest się zrozumieć. Kontynuacja współpracy przez następny sezon jest kluczem do dalszego rozwoju na tym motocyklu, a z tym zespołem wszystko będzie łatwiejsze. Chciałbym przede wszystkim podziękować Nadii, a następnie całemu zespołowi, dzięki któremu od pierwszego dnia czułem się jak w domu. Nadal będziemy się rozwijać i zaskakiwać.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nadia Padovani: „Alex jest przede wszystkim cudowną osobą i miło było powitać go w naszej rodzinie Gresini. Wyniki mówią same za siebie i logicznym krokiem było dla nas kontynuowanie współpracy, i podniesienie poprzeczki jeszcze wyżej. W swoim debiutanckim roku na Ducati zdobył już zwycięstwo i pole position, od samego początku pokazując, że może walczyć z najlepszymi. Spróbujemy teraz znaleźć konsekwencję w następnym sezonie. Chciałabym podziękować całej rodzinie Ducati, ponieważ będziemy z nią kontynuować przez następne dwa lata; pokazaliśmy już, że jesteśmy dobrą kombinacją w tym roku, a także w 2022… więc celem jest dalsze ekscytowanie i bycie podekscytowanym.”

Luigi Dall’igna: „Cieszymy się, że zespół Gresini Racing MotoGP pozostanie w rodzinie Ducati na kolejne dwa sezony. To niezwykle profesjonalna ekipa, która przez lata pokazała, że ma potencjał, by aspirować do świetnych wyników. W zeszłym roku odnieśli cztery piękne zwycięstwa na naszej maszynie Desmosedici GP, a w tym sezonie zdobyli podium, pole position i zwycięstwo w ostatnim  Sprincie z Alexem Marquezem. Jesteśmy pewni, że razem odniesiemy jeszcze więcej sukcesów w przyszłości i będziemy dalej rozwijać się z wyścigu na wyścig.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: gresiniracing.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarzy 5

  1. Bardzo dobrze, że Alex trafił do tego zespołu. Brak ciśnienia, przyjazna, zdrowa atmosfera sprawiają, że niesamowicie się rozwija i to przekłada się na wyniki. Życzę mu wielu sukcesów bo jest w zespole, który daje mu dobry motocykl, pozwalający wygrywać ale co ważne uczyć się jazdy na co Honda ostatnio nie pozwala.

    • Kolego ale on w tym roku 2 razy chyba byl na mecie wyscigu. Od 2lat nie powinno go być w mgp. Zresztą tak jak i jego brata….

      • Sprawdź sobie może z jakiego powodu Alexa nie było kilkukrotnie na mecie,. A w zasadzie z czyich powodów. Większość z tego to sprawka ekip VR46 albo Pramaca. Ostatnio na Silverstone to awaria moto. I sprawdź sobie jakie miejsca zajmował jak już był na mecie.
        Życzę więcej obiektywizmu a mniej antypatii w ocenach. Zwłaszcza wobec Marquezów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,558 sek