Home / MotoGP / Alex Rins zadowolony, ale liczy na więcej po testach

Alex Rins zadowolony, ale liczy na więcej po testach

Zawodnik LCR Honda CASTROL Alex Rins ma za sobą intensywne, trzydniowe oficjalne testy MotoGP na torze Sepang International Circuit, będące częścią przygotowań do sezonu 2023. Hiszpan w łącznej tabeli czasów zajął 19. miejsce, przystosowując się w trakcie prób do wciąż nowego dla siebie motocykla. Warto podkreślić, że drugiego dnia testów Rins potwierdził swój potencjał na Hondzie, kończąc jazdy na 8. pozycji z zaledwie półsekundową stratą do lidera.

W trakcie trzech dni prób, Rins pokonał w sumie 149 okrążeń, dostarczając HRC mnóstwa cennych danych. Alex Rins i reszta stawki MotoGP wrócą na tor podczas testów w Portimao, zaplanowanych na 11-12 marca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Alex Rins – 19. miejsce (1’58.932): „Jestem zadowolony z naszej pracy. Co prawda opady deszczu pokrzyżowały nam nieco plany, ale ogólnie jestem usatysfakcjonowany. Sprawdziliśmy trochę części i przeprowadziliśmy symulację wyścigową. Biorąc pod uwagę, że to moje początki na tym motocyklu, znaleźliśmy kilka interesujących rzeczy. Baza motocykla nie jest jeszcze jasna, ale ciężko pracujemy. Z tego, co słyszałem, wszyscy czterej zawodnicy Hondy wypowiadają się w podobnym tonie, więc liczymy na wypróbowanie czegoś innego w Portimao”.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 1,143 sek