Home / MotoGP / Amazon stworzy serial o MotoGP na wzór netflixowej „Jazdy o życie”

Amazon stworzy serial o MotoGP na wzór netflixowej „Jazdy o życie”

Promotorzy MotoGP – hiszpańska Dorna – finalizują plany dotyczące serialu dokumentalnego o MotoGP, jaki ma zostać stworzony przez Amazona i dostępny dla widzów w platformie Amazon Prime. Przypomnijmy, że uznanie fanów – i nie tylko – zyskał serial Netflixa „Jazda o życie”, który dokumentuje Formułę 1.

Formuła 1 dzięki serialowi otrzymała szeroką promocję wśród osób, które wcześniej nie interesowały się sportami motorowymi, i podobnie może być w przypadku MotoGP i platformy Amazon Prime, zwłaszcza patrząc na to jaką popularność zdobywa np. w Azji. Ekipa filmowa jest obecna na torze w Katarze i zbiera materiały w trakcie dwóch pierwszych rund sezonu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wszystko wskazuje na to, że forma serialu o MotoGP będzie identyczna jak w przypadku serialu Netflixa. W „Jeździe o życie” każdy odcinek poświęcony jest innej historii czy innemu zespołowi, choć jednocześnie serial zbiera wiele krytyki, gdyż niektóre wydarzenia – wydawałoby się niezwykle istotne w przebiegu sezonu F1 – są pomijane.

Na razie nie wiadomo ile odcinków miałby liczyć sezon serialu, ani jak długie miałyby być poszczególne odcinki. MotoGP czeka na pełnoprawny dokument od 2015 roku, gdy ukazał się film „Hitting the apex” w reżyserii Marka Neale.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Dobra wiadomość na pewno oglądnę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,525 sek