Home / MotoGP / Andrea Iannone może zostać zawieszony nawet na cztery lata!

Andrea Iannone może zostać zawieszony nawet na cztery lata!

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) chce, by kara zawieszenia dla Andrei Iannone została wydłużona z 18 miesięcy do aż 4 lat. Rozpoczął się proces apelacyjny Włocha, który został wykluczony po zeszłorocznym GP Malezji, gdzie wykryto u niego niedozwolone substancje. Zawodnik Aprilii starał się udowodnić, że stało się to poprzez zjedzenie zakażonego mięsa, jednak i tak został zawieszony.

Taka decyzja ze strony WADA nie jest niczym niespodziewanym – i obrońcy Iannone zapewne oczekiwali, że wnosząc apelację mogą albo zyskać uniewinnienie, albo wręcz zaszkodzić zawodnikowi właśnie poprzez powiększenie wymiaru kary. Przypomnijmy, że w 2013 roku WADA zabiegała o zwiększenie kary dla Anthony’ego Westa. Australijczyk w konsekwencji musiał zakończyć karierę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Iannone – jeśli zdoła się obronić w procesie apelacyjnym – ma jeszcze szanse, aby stanąć na starcie pierwszego w tym roku wyścigu MotoGP. Będzie to jednak trudne, bowiem pierwsza runda ruszy najprawdopodobniej 19 lipca, a już 15 lipca odbędą się jednodniowe oficjalne testy w Jerez de la Frontera.

Aprilia, która we wtorek przedłużyła kontrakt z Aleixem Espargaro utrzymuje, że chce zatrzymać w składzie również i Iannone, jednak na miejsce swojego rodaka czeka Danilo Petrucci, zwolniony z Ducati.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Szkoda ze nie 100 lat :D

  2. Nie ma litości. Trzeba odpowiadać za swoje czyny. Andrea i tak już dawno „przepił” karierę.

  3. 4 lata to już dla niego koniec kariery. Szkoda, raczej nie ma szans z WADA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,600 sek