Home / MotoGP / Aprilia musi być lepsza by poprawić swoją sytuację na rynku zawodników

Aprilia musi być lepsza by poprawić swoją sytuację na rynku zawodników

Stojący na czele Aprilii Massimo Rivola uważa, że zespół potrzebuje „lepszego motocykla”, aby zdobyć silniejszą pozycję na rynku zawodników MotoGP na rok 2025. Aprilia stopniowo pięła się w górę w hierarchii MotoGP przez ostatnie kilka sezonów, co czyni ją atrakcyjnym celem dla zawodników. Prawie cała stawka kończy swoje dwuletnie cykle kontraktów właśnie po 2024 roku.

W ostatnich tygodniach Fabio Quartararo był łączony z Aprilią w związku z jego ciągłymi frustracjami w Yamasze. Mistrz z 2021 roku przyznał w zeszłym tygodniu, że rozmawiał z kilkoma producentami na temat tego, gdzie będzie ścigał się w przyszłym sezonie, mimo że tuż przed sezonem tonował nastroje gdy pojawiała się krytyka osiągów Yamahy w testach.

Ale Aprilia uważa, że musi wprowadzić więcej ulepszeń do RS-GP, aby przyciągnąć topowe nazwiska. Pytany, czy były jakiekolwiek kontakty między Quartararo a Aprilią, Massimo Rivola, dyrektor generalny włoskiego producenta, powiedział: „Przede wszystkim jesteśmy zadowoleni z naszych czterech zawodników, ale szczerze mówiąc, nie śpimy. Musimy więc sprawdzić, jaka jest sytuacja na rynku, i zobaczymy. Priorytetem jest posiadanie lepszego motocykla, wtedy będziemy silniejsi na rynku.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Quartararo ujawnił w Portugalii, że podejmie szybko decyzję dotyczącą swojej przyszłości w MotoGP. „Nie będę spędzał przy tym miesięcy.” – powiedział krótko o rozważaniach i kontraktach.

Ale Rivola jasno stwierdził, że Aprilia nie będzie się spieszyła w finalizowaniu składu zawodników w swoich zespołach fabrycznych i w satelickim nowym Trackhouse, podkreślając, że jego uwaga skupiona jest na poprawie osiągów. „Myślę, że damy sobie czas” – powiedział. „Nie ma pośpiechu. Nie jestem obsesyjnie nastawiony na wybór zawodników, bardziej zależy mi na posiadaniu lepszego motocykla.”

Espargaro jest jednym z fundamentów projektu Aprilii w MotoGP i prawdopodobnie otrzyma przedłużenie kontraktu, jeśli zdecyduje się kontynuować swoją karierę. Szanse Vinalesa na pozostanie wzrosły po jego zwycięstwie w sprincie w Portugalii i świetnej postawie do momentu awarii w wyścigu grand prix.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Fabio Quartararo powinien przejść do Aprilii?

View Results

Loading ... Loading ...

komentarzy 6

  1. Mając Fabio od 2022 w każdym sezonie walczyliby o mistrzostwo.

  2. Fabio do fabrycznwj Aprili albo na Pramac Ducati

  3. Aprilia ma bardziej dobry motocykl… kiedy się nie popsuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 2,218 sek