Home / MotoGP / Bastianini nie myśli o zniwelowaniu strat

Bastianini nie myśli o zniwelowaniu strat

Enea Bastianini przyznał, że sprzyja mu brak presji i pozycja outsidera w ostatnich wyścigach MotoGP. Zawodnikowi Gresini Ducati już raczej nie „grozi” włączenie się do walki o tytuł, co sam szczerze przyznaje. Jednocześnie Włoch jest w rewelacyjnej formie i potrafi nawiązywać walkę z najlepszą trójką sezonu 2022.

„Zespół przekazał mi o upadku Quartararo dopiero po wyścigu. W jego trakcie nic nie wiedziałem. 48 punktów to jednak dla mnie za dużo, by je odrobić, ale chcę kontynuować ten kierunek by być konkurencyjnym do ostatniej fazy mistrzostw.” – powiedział zwycięski zawodnik, zapytany o swoje szanse na włączenie się do rywalizacji.

„Chcę podchodzić do tego wyścig po wyścigu. Jestem dobrze nastawiony co do mojej przyszłości, więc myślę, że jest pozytywnie. Mistrzostwa są ważne, a ja teraz jestem blisko Fabio, Pecco i Aleixa (Espargaro).” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ale nie mam na sobie presji, ponieważ mam do odrobienia bardzo dużo punktów. Przez to muszę podchodzić wyścig po wyścigu. Najważniejsze to zaczynać wyścigi możliwie wysoko, tak jak w ostatnich trzech rundach, z pierwszego bądź drugiego rzędu. Jeśli ruszasz z tyłu, trudno wykonać dobrą robotę w wyścigu. A moim celem nie są mistrzostwa, a pojedyncze wyścigi.” – skomentował zawodnik Gresini Ducati.

#23 ujawnił, że nie planował konkretnego miejsca, w którym próbowałby wysunąć się na prowadzenie. Spontanicznie udało się to wykonać na ostatnim okrążeniu. Bagnaia nie potrafił skontrować.

„Nie myślałem o tym, w jakim zakręcie mógłbym zaatakować. Ale kiedy zobaczyłem Pecco naprawdę blisko siebie w zakręcie #5 pomyślałem: „OK, to jest czas by spróbować ataku”. W zakręcie #7 byłem naprawdę mocny.” – przyznał Enea Bastianini.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 1,464 sek