Home / MotoGP / Bautista z dziką kartą w MotoGP!

Bautista z dziką kartą w MotoGP!

Alvaro Bautista poleci w listopadzie do Malezji, by wziąć udział w GP Mazlezji, na torze Sepang, dwa tygodnie po zakończeniu sezonu World Superbike, w Jerez. Hiszpan dwukrotnie testował Ducati Desmosedici GP w Misano; pierwszy test miał być nagrodą za zdobycie tytułu w WSBK rok wcześniej, lecz drugi miał najprawdopodobniej być przygotowaniem do dzikiej karty, sam Bautista przyznał, że skupili się nad ustawieniem motocykla pod jego styl jazdy.

Hiszpan jest obecnie liderem klasyfikacji mistrzostw świata SBK, i jest zdecydowanym faworytem do wygrania drugiego tytułu z rzędu, z zaledwie czterema rundami do końca sezonu. Będzie to trzecia, i ostatnia dzika karta Ducati w tym sezonie MotoGP, Michelle Pirro ścigał się już podczas GP Włoch, a w jego planach jest jeszcze GP San Marino, na torze Misano.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Alvaro Bautista: „Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę ścigać się w MotoGP jako dzika karta na Sepang, torze, który bardzo lubię i na który cieszę się, że wrócę, jako że nie ma go w kalendarzu WorldSBK. Testy na Ducati Desmosedici GP dały mi pozytywne odczucia: czucie było dobre i dobrze się bawiłem. Chciałbym szczerze podziękować Ducati i Aruba.it, ponieważ bez nich nie miałbym takiej możliwości. Jednocześnie chciałbym powiedzieć, że ten wyścig MotoGP będzie dla mnie bonusem, a nie priorytetem.”

„Dlatego musimy skupić się na mistrzostwach WSBK, które są teraz jedyną, ważną dla mnie rzeczą. Chcę pozostać skoncentrowany na tę ostatnią część sezonu, która będzie bardzo wymagająca, z wieloma wyścigami w krótkim czasie. Czucie na Panigale V4R jest dobre i mam nadzieję, że będę podążać tą drogą. Potem, kiedy sezon się skończy, pomyślimy o wyjeździe do Malezji i zabawie. Teraz zrobię sobie małe wakacje, a potem wrócimy na Magny-Cours.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarzy 6

  1. Z ciekawości: dlaczego nie Walencja, przed swoimi kibicami?

  2. W top 10 zamelduje się bez problemu przy dobrych wiatrach nawet pudło może być.

  3. Jeździli już razem na hondach i był bez szans.Sprawdź wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,682 sek