Home / MotoGP / Bezzecchi: Szampan jest świetnym painkillerem. Wypowiedzi po Sprincie w Indonezji

Bezzecchi: Szampan jest świetnym painkillerem. Wypowiedzi po Sprincie w Indonezji

Jorge Martin (Pramac Ducati) wygrał dziś czwarty Sprint z rzędu, i po raz ósmy z rzędu stanął na podium! We wszystkich z tych ośmiu wyścigach dojeżdżał do mety przed Pecco Bagnaią (Ducati), co dziś pozwoliło mu objąć prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw świata MotoGP. Od GP Katalonii zdobył aż 73 punkty więcej od mistrza świata! Na podium stanęli dziś także zawodnicy VR46, którzy wrócili po kontuzjach obojczyków – drugi był Luca Marini, a trzeci Marco Bezzecchi. Dotychczasowy lider mistrzostw – Pecco Bagnaia – ukończył Sprint na ósmym miejscu. Pełne wyniki znajdziecie tutaj, natomiast poniżej wypowiedzi zawodników MotoGP po Sprincie w Indonezji, na torze Mandalika.

Jorge Martin: P6 (start) -> P1 (finisz): „Start z szóstej pozycji nie jest najlepszą rzeczą; szkoda, bo mogłem wystartować z pierwszego rzędu, ale dziś rano w kwalifikacjach popełniłem błąd. Tak czy inaczej, byłem w stanie bardzo dobrze wystartować, dałem z siebie wszystko i przywieźliśmy do domu ważne punkty. Musimy tak kontynuować, wykonujemy niesamowitą pracę.”

Luca Marini: P1 -> P2: „Świetny sprint, jestem szczęśliwy. Dałem z siebie wszystko, starałem się nie stracić  tej szansy, mimo towarzyszącego mi bólu. Miałem problemy na hamowaniach i w lewych zakrętach. Nie było to łatwe, ale cieszę się tą chwilą. Jutro będzie inny i bardziej skomplikowany wyścig”

Marco Bezzecchi: P9 -> P3: „Jestem bardzo szczęśliwy. W ostatnią sobotę spałem w szpitalu, a dziś jestem na podium Sprintu. Nigdy bym sobie tego nie wyobraził i nie byłoby to możliwe. Wyprzedzanie Mavericka było ekscytujące! Muszę przyznać, oczywiście żartuję, ale szampan to świetny środek przeciwbólowy!”

Maverick Vinales: P2 -> P4: „W innych przypadkach byłbym zadowolony z czwartego miejsca, ale dzisiaj nie mogę być, ponieważ mieliśmy potencjał na zwycięstwo. Zacząłem dobrze i miałem pełną kontrolę, nie jadąc na limicie. Niestety od połowy wyścigu nie miałem już przyczepności z tyłu. Nadal analizujemy przyczyny i na ten moment nie mamy żadnych pewnych wyników co do przyczyn. Jestem niezwykle dumny z mojego zespołu, ale także w świetle jutrzejszego wyścigu musimy zrozumieć, co się stało i to poprawić. Dzisiejszy brak satysfakcji pokazuje naszą mentalność. Ze swojej strony zawsze daję z siebie sto procent, a zespół cały czas pracuje, aby osiągnąć wyniki, na które wiemy, że zasługujemy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fabio Quartararo: P4 -> P5: „Oczywiście zawsze miło jest być z przodu i widzieć pierwszych zawodników. Niestety nie mogłem powalczyć, ale musiałem zachować spokój, dać z siebie 100% i dzisiaj to zrobiliśmy. Próbowałem nawiązać walkę z Jorge Martinem, ale był szybszy, więc było to tylko kwestią czasu, kiedy uda mu się odjechać.”

Fabio Di Giannantonio: P7 -> P6: „Jestem bardzo szczęśliwy, to mój jak dotąd najlepszy wynik w MotoGP, i najmniejsza w historii strata do lidera na mecie. Mieliśmy świetne tempo i szczerze mówiąc, spodziewałem się tego po FP3. Zrobiliśmy duży krok do przodu, szkoda, że popełniliśmy dwa błędy na początku wyścigu, przez które straciliśmy kontakt z pierwszą grupą, ale i tak jestem szczęśliwy. Zanotowaliśmy doskonały występ i teraz musimy pracować na jutro; mam nadzieję, że ramię pozwoli mi ścigać się z pełnym potencjałem. Nadal nie jesteśmy w 100% zdrowi, ale naszym celem jest powtórzenie wyniku.”

Pecco Bagnaia: P13 -> P8: „Dziś tor [nawierzchnia] bardzo się zmienił i spodziewałem się czegoś więcej. W FP2 czułem się bardzo dobrze, na używanych oponach byłem dość szybki, ale w kwalifikacjach nie czułem się dobrze. Moje najlepsze okrążenie byłoby piąte, gdybym był w Q2, ale to nie wystarczyło. Potem w wyścigu, jeśli startujesz z P13, już wiesz, że będzie bardzo trudno, musisz włożyć dużo wysiłku w zdobywanie pozycji. Byłem blokowany przez Eneę, byłem dzisiaj trochę szybszy, ale jedynym sposobem na wyprzedzenie go, było wypchnięcie go. Próbowałem zostawić miejsce na odświeżenie [schłodzenie] przedniej opony, a kiedy to robiłem, jechałem podobnymi czasami co najszybsi zawodnicy. Mamy prędkość, konsekwencję również; muszę chyba być po prostu bardziej agresywny w pierwszej części wyścigu i podczas wyprzedzeń.”

Brad Binder: P5 -> P19: „Nic zbyt poważnego i nic do powiedzenia. Mój start był całkiem przyzwoity, ale bardzo trudno jest tu wyprzedzać; linia jest bardzo wąska i jeśli odjedziesz od niej za daleko, tor jest bardzo śliski. Niestety zostałem zabrany z toru, to było tyle. Ten obiekt jest trochę wyjątkowy. Jeśli chcesz wykonać jakieś manewry wyprzedania, musisz podjąć pewne ryzyko. Czułem się naprawdę dobrze i twarda opona dobrze się spisała. Moje czasy okrążeń po upadku i bez skrzydeł były dobre, więc patrzymy na jutro optymistycznie.

Marc Marquez: P8 -> DNF: „Nasz wyścig był dzisiaj bardzo krótki; straciłem przód w jedenastym zakręcie pierwszego okrążenia. Szkoda kończyć wyścig tak wcześnie, bo zwykle na pierwszych okrążeniach jestem bardzo mocny. Podjęliśmy ryzyko na pierwszych okrążeniach i takie rzeczy mogą się zdarzyć. Negatywne jest to, że nie ukończyliśmy wyścigu i straciliśmy pewne informacje na temat zachowania opon, ale pozytywnym punktem jest to, że oszczędziliśmy naszą kondycję na jutrzejszy wyścig, który będzie bardzo długim i ciężkim wyścigiem pod względem fizycznym. Jutro będzie ciężki wyścig, celem jest czołowa dwunastka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowe

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Komentarze: 1

  1. „Uwielbiam” jak w tym sezonie sędziowie sami sobie przeczą raz karząc za jedno, aby chwilę później twierdzić, że nie ma, podstaw… Albo nawet karząc za coś lżejszego, aby później pozwalać na coś mocniejszego…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,284 sek