Home / MotoGP / Bradl oficjalnie wróci do LCR Hondy na GP Malezji

Bradl oficjalnie wróci do LCR Hondy na GP Malezji

Oficjlanie potwierdzono, że Stefan Bradl, pełniący obecnie funkcję zawodnika testowego dla Hondy, zastąpi kontuzjowanego Cala Crutchlowa w następnej rundzie MotoGP, czyli za tydzień w Malezji. Brytyjczyk doznał złamania nogi w kostce podczas upadku w treningu do GP Australii.

Bradl jechał w tym roku w dwóch wyścigach z dzikimi kartami (GP Czech i GP San Marino), i raz jako zastępstwo w barwach Marc VDS Hondy (GP Niemiec). Przypomnijmy, że wcześniej ścigał się dla ekipy LCR Hondy w trzech sezonach (od 2012 do 2014), raz stając na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Crutchlow w zbliżającym się tygodniu ma przejść drugą operację w złamanej kostce, gdy tylko zejdzie opuchlizna. Zainstalowane zostaną trzy płytki, które mają utrzymać kość na swoim miejscu. Potem Brytyjczyk ma wrócić do domu na zabiegi fizjoterapii. To oznacza, że w tym roku nie zobaczymy już Crutchlowa w wyścigu. Na razie nie ma potwierdzenia, czy Bradl pojedzie także w GP Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,720 sek