Home / MotoGP / Circuit de Barcelona-Catalunya z nową szykaną dla MotoGP

Circuit de Barcelona-Catalunya z nową szykaną dla MotoGP

barcelona

Dobiegły końca prace na torze Circuit de Barcelona-Catalunya, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa w ostatnim sektorze, w którym podczas GP Katalonii śmierć poniósł Luis Salom. Hiszpan wypadł w szybkim prawym zakręcie, uderzając z dużą szybkością w bariery na treningach.

Podczas dalszej części weekendu korzystano już z układu, po którym jeździ Formuła 1: zamiast szybkiego zakrętu jest tam szykana. Było to jednak rozwiązanie tymczasowe, ponieważ teraz udało się zaadaptować ten fragment lepiej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na torze powstał więc nowy łącznik, tworzący szykanę. Jest on umiejscowiony w połowie odległości między oryginalnym zakrętem #13 a szykaną z Formuły 1. Najlepiej obrazuje to załączone zdjęcie. Wyścigi o GP Katalonii rozegrane zostaną 11 czerwca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Beznadziejnie to wygląda :(

  2. Oj będą chłopaki musieli szybciutko przekładać motocykle z prawego do lewego w szykanie :D

  3. No to Marqez nie da rady już skopiować manewru, jaki Rossi w 2009 wykonał na Lorenzo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 1,534 sek