Home / MotoGP / Dani Pedrosa przetestował nową Hondę

Dani Pedrosa przetestował nową Hondę

Dani Pedrosa, wczoraj na torze Aragon, miał okazję przejechać kilka okrążeń na nowej Hondzie RV213V w specyfikacji na 2014 rok. Hiszpan jednak przyznał, że nie użyje jej w najbliższym czasie podczas wyścigu.

Pedrosa przejechał 62. okrążenia i z czasem 1’48.928 sekundy uplasował się na 3 miejscu.

„To był pozytywny dzień testów,” powiedział Pedrosa. „Skupiliśmy się bardziej na obecnym motocyklu, wykonując kilka przejazdów z różnymi typami tylnych amortyzatorów, aby znaleźć lepszą przyczepność, szczególnie na wyjściach z zakrętów. Jestem szczęśliwy, ponieważ udało się nam znaleźć dobre ustawienia.”

Dani miał również okazję przejechać się na nowej wersji motocykla RC213V. Oto co Hiszpan miał do powiedzenia o nowej maszynie. „Miałem okazję przejechać się prototypem na rok 2014. Wyjechałem na nim tylko dwa razy, pokonując tylko dziewięć okrążeń, głównie żeby zobaczyć jak sprawuje się maszyna oraz po to, aby dostarczyć inżynierom dane. Motocykl jest ok, ale na ten moment potrzebujemy więcej czasu, żeby go zrozumieć, więc nie użyjemy go w najbliższym czasie.”

Wyniki testów MotoGP w Aragonii

Marc Marquez, z kolei dopiero dziś będzie miał okazję, aby zasiąść za sterami nowego motocykla. Hiszpan wczoraj na aktualnej specyfikacji motocykla RC213V przejechał 71. okrążeń i  z czasem 1’48.434 sekundy był drugi, ze stratą 0.358 sekundy do najszybszego w testach Jorge Lorenzo (Yamaha).

„Jestem zadowolony z testów. Aragon to jeden z moich ulubionych torów i jazda na nim na motocyklu klasy MotoGP to prawdziwa frajda! Na początku było ciężko, ponieważ wiele punktów hamowania jest niewidocznych, ale na koniec czułem się już całkiem dobrze.”

„Podczas testów staraliśmy się rozwiązać problemy, jakie mięliśmy podczas poprzednich wyścigów. Dokonaliśmy nieco zmian w geometrii motocykla i znaleźliśmy dobre ustawienia bazowe. Wierzę, że będą one użyteczne, nie tylko tu, ale też na kilku innych obiektach,” zakończył młody Hiszpan.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 2,599 sek