Home / MotoGP / Danilo Petrucci „za gruby” na MotoGP

Danilo Petrucci „za gruby” na MotoGP

Danilo Petrucci , który ostatnio zanotował gościnnie start dla Suzuki, nie ma złudzeń, że uda mu się powrócić na stałe do klasy MotoGP. Włoski zawodnik nie przechodził standardowej drogi jaką przechodzą niemal wszyscy zawodnicy grand prix – trafił do MotoGP z motocykli produkcyjnych. Mimo starań i dostania się do fabrycznej ekipy Ducati, nie udało mu się zawojować cyklu i musiał odejść do MotoAmerica. Petrux uważa, że nie pomagały mu cechy budowy jego ciała.

„Jestem realistą, MotoGP nie jest już dla mnie. Dałem z siebie wszystko i teraz wiem już, jakie są moje fizyczne ograniczenia. Jestem wysoki, gruby! Jestem zawodnikiem w rozmiarze XL, podczas gdy teraz wszyscy są młodzi, dużo lżejsi, niżsi, jak Enea Bastianini, Jorge Martin czy inni wybijający się goście.” – powiedział Petrucci.

Danilo Petrucci próbował jeszcze ratować swoją karierę przechodząc do satelickiego zespołu Tech3 KTM, jednak osiągał tam fatalne wyniki. „Kiedy KTM się mnie pozbywał, to było upokarzające, nie spodobało mi się to.” Włoski zawodnik może jeszcze próbować wracać do mistrzostw świata, właśnie do cyklu motocykli produkcyjnych. Na razie jest związany z Ducati. W sezonie 2022 był bliski zdobycia tytułu w MotoAmerica, ale w końcówce przegrał z Jake’em Gagne. Nie spełnił zatem zadania, które miało mu otworzyć drogę do WSBK. „W World Superbike jest inaczej.” – mówi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Musimy porozmawiać z szefami Ducati, ale nie czas na to. Mają co innego na głowie, więc poczekamy do końca mistrzostw.” – przyznał. Włoska marka jest o włos od najlepszego sezonu wyścigowego w jej historii. Już za kilka tygodni może się okazać, że Ducati zgarnie absolutnie wszystkie tytuły w MotoGP i WSBK. Wcześniej Ducati triumfowało w obu tych seriach, ale nie w jednym roku. „W każdym razie, powinienem dalej być z nimi albo w MotoAmerica, albo w WSBK.”

Na pewno Petrucci nie trafi do fabrycznego zespołu Ducati, bowiem tam miejsca są już obsadzone. Jest jeszcze Rajd Dakar – jedno ze spełnionych już marzeń Włocha, który wygrał jeden z odcinków w tegorocznej edycji. „Chciałbym zrobić to ponownie. Nie w 2023 roku, bo będę po naprawdę intensywnym sezonie, a Dakar jest bardzo ciężki. Chciałbym dobrze przygotować się na kolejny występ. Zobaczymy czy uda się w 2024 roku. Bardzo chciałbym.”

Źródło: Corsedimoto, crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Danilo Petrucci odnalazłby się w World Superbike?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

 1. MotoAmerica i burgery mu w tym nie pomoga ;)

 2. i tak dużo osiągnął, dwa zwycięstwa w MOTOGP, każdy zawodnik o tym marzy, do tego kilka razy podium, możemy dyskutować czy to nie więcej niż pojedynczy tytuł w WSBK.

  • podyskutujmy
   faktycznie GP jest topem motocyklowych topów i żadna inna seria nie wymaga tak wiele od zawodnika, wygrać choć albo aż jeden taki wyścig jest zapewne marzeniem wszystkich ścigających się motocyklami na asfaltach, on to zrobił i bywał równorzędnym lub lepszym od najszybszych.
   To jednak udało się również kilku z innych serii patrz Troy Bayliss cze Ben Spies którzy wchodząc do Gp z miejsca wygrywali
   Byli też przechodzący do Superbike z Moto GP i zdobywali tytuł jak Max Biaggi któremu w Moto Gp najczęściej Rossi nigdy nie pozwolił zdobyć tytułu a na produkcyjnym zdobywał je seryjnie
   Jak dla mnie więcej wart byłby chyba tytuł Mistrza Świata w teoretycznie drugiej najbardziej prestiżowej serii niż pojedyńcze przebłyski w Moto Gp ale można mieć różne zdania

 3. Fajny człowiek z niego. Na motogp chyba nazbyt wrażliwy, a w tym sporcie trzeba mieć twardy tyłek.
  Gdzie by nie był będę mu kibicował

 4. W WSBK waga jest jeszcze bardziej ważna ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 1,754 sek