Home / MotoGP / Dramat Bastianiniego! Kontuzja wyklucza go z dwóch rund

Dramat Bastianiniego! Kontuzja wyklucza go z dwóch rund

Enea Bastianini  nie weźmie udziału w niedzielnym GP Portugalii  ani w przyszłotygodniowym GP Argentyny po złamaniu łopatki podczas wyścigu sprinterskiego. Włoch uczestniczył w kolizji z zawodnikiem VR46 Ducati, Lucą Marinim, na drugim okrążeniu sobotniego inauguracyjnego wyścigu Sprint.

Marini próbując wyprzedzić Bastianiniego od wewnątrz zderzył się z nim, co doprowadziło do wyeliminowania zawodnika fabrycznego Ducati, który musiał udać się do centrum medycznego w celu przeprowadzenia badań. Ale od razu widać było, że mogło dojść do poważnej kontuzji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wstępne skany wykazały, że złamał prawą łopatkę, po czym został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Ducati potwierdziło teraz, że Bastianini nie wystąpi w dwóch wyścigach.

Krótka wiadomość na portalach społecznościowych Ducati brzmiała: „Życzymy „Bestii” szybkiego powrotu do zdrowia. W wyniku dzisiejszej kontuzji Enea będzie zmuszony opuścić jutrzejszy wyścig oraz przyszłotygodniowe GP Argentyny. Postęp w powrocie do zdrowia będzie decydował o powrocie do wyścigów. Wróć szybko, Enea!”

Incydent między Marinim a Bastianinim był przedmiotem śledztwa kierownictwa wyścigu, ale nie uznano konieczności podjęcia dalszych działań, a więc zderzenie oceniono jako incydent wyścigowy.

Ducati nie ogłosiło nic na temat ewentualnego zastępstwa podczas GP Argentyny, ale można oczekiwać, że jeśli takowe będzie, to w wyścigu pojedzie Michele Pirro, zawodnik testowy marki.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 11

  1. Mimo wszystko byłoby fajnie zoabczyć Bautiego na Argentynę. Kiedyś raz wskoczył za Lorka na inny sprzęt i porządnie błysnął.

    A Bestii bardzo szkoda. Liczyłem, że od początku będzie walczył z Pecco, a tu taki klops.

  2. Złamanie łopatki to nie taka prosta sprawa w leczeniu. Obawiam się że przerwa może być sporo dłuższą. Bestia chyba sobie wykrakał że sprint to nie jego bajka.

    • weź pod uwagę, że medycyna stosowana wobec tego typu osób to nie jest pozom NFZ :) młody pawlicki po wypadku z pedersen-em złamał obie łopatki i z tego co pamiętam wrócił po kilku tygodniach :) speedy recovery Beast !!!!!!

  3. Dodanie sprintów w sobotę spowoduje, już właściwie spowodowało wzrost ilości kontuzji! W sobotę będą się ciąć na żyletki, widać to było wczoraj. Dzwonów będzie dwa razy więcej. Dla widzów spoko, dla zawodników koszmar!

  4. W każdym sporcie chodzi o widowisko dla oglądających tak było od zawsze . Gdyby mieli się ścigać dla samych siebie to nie mieli by pieniędzy na taką zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 2,142 sek