Home / MotoGP / Drugi dzień testów HRC w Brnie

Drugi dzień testów HRC w Brnie

repsol+honda+brno+testWczoraj zostało ogłoszone, że Repsol przedłuża swoją umowę sponsorską z zespołem Honda MotoGP do końca sezonu 2017. Przypomnijmy, że hiszpański firma petrochemiczna wspiera team od 1995 roku!

Wróćmy jednak do Brna, gdzie dziś zakończą się trzydniowe prywatne testy teamu Repsol Hondy. Wczoraj udało się kierowcą w końcu zasiąść za sterami nowego motocykl RV213V w specyfikacji na rok 2015. Dani Pedrosa i Marc Marquez mięli zadebiutować na nowej maszynie już we wtorek, jednak deszczowa pogoda pokrzyżowała im plany. W środę obaj zawodnicy mogli bez przeszkód przetestować nową Hondę.

Marquez pokonał 53 okrążenia czeskiego obiektu na obecnym motocyklu i 20 kółek na nowym prototypie. Jego kolega z zespołu odpowiednio 41 i 16.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Drugi dzień był udany, pomimo, że przyczepność nie była taka jakiej byśmy oczekiwali. Kiedy chciałem jechać szybciej by znaleźć limit, to było bardzo ryzykowne,” powiedział 21-latek, najmłodszy Mistrz Świata. „Starając się jechać na krawędzi miałem dziś [środa – przyp. red.] znów upadek w zakręcie numer 5. Straciłem przyczepność przódu.”

„Podczas dzisiejszego dnia mogliśmy przetestować nowy motocykl. Pierwsze wrażenia są dobre. Oczywiście są rzeczy, które są pozytywne, ale i takie które nie są. Jednak pierwsze wrażenia są satysfakcjonujące. Kręciliśmy zbliżone czasy do tych, uzyskiwanych na aktualnym modelu, więc jesteśmy zadowoleni.”

Obaj zawodnicy Repsol Honda mają nowe kontrakty z zespołem ważne do końca 2016 roku.

Honda nie opublikowała czasów. Filmy nowej maszyny dostępne na Instagramie HRC.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 1,266 sek