Home / MotoGP / Ducati chce zamknąć temat Bagnai jeszcze przed sezonem!

Ducati chce zamknąć temat Bagnai jeszcze przed sezonem!

Po sezonie 2024 wielu zawodnikom MotoGP kończą się kontrakty, i tak też jest w przypadku podwójnego mistrza świata, Francesco Bagnai. Włoch jednak może już niedługo poznać swoją dalszą przyszłość, bowiem nowy kontrakt bardzo szybko chce podpisać Ducati. Być może jeszcze w tym tygodniu.

Gigi Dall’Igna rozmawiał z MotoSprintem na temat dalszej umowy. Ducati chce, aby #1 kontynuował starty w tej ekipie. „Ważne jest, aby wszyscy nasi zawodnicy dobrze spisywali się w pierwszych wyścigach. Dla nas priorytetem jest jednak osiągnięcie porozumienia z Pecco jak najszybciej i ogłoszenie odnowienia kontraktu jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw, aby zarówno on, jak i my mogli ścigać się swobodnie, skupiając się tylko na celu zdobycia mistrzostwa świata. Jeśli jednak tak się nie stanie, to trochę poczekamy”. – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Pecco jest dwukrotnym z rzędu mistrzem świata, bardzo niewielu osiągnęło taki wyczyn”. – argumentuje Dall’Igna. Tak nie jest jednak w przypadku drugiego z zawodników Ducati, którym jest Enea Bastianini. „Bestia” ma konkurenta w postaci Jorge Martina, który jeśli nie dostanie miejsca w fabrycznej ekipie, pożegna się z motocyklami Desmosedici.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 4

  1. Pewnie szybko dojdą do porozumienia. Ducati nie będzie chciało stracić swojego mistrza, a do tego Włocha, a Pecco raczej też nie chciałby oddać najlepszej konstrukcji w stawce.

  2. Już przedłużyli kontrakt na kolejne dwa lata.

  3. Zaktualizujcie kalendarz w piątek początek sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 2,420 sek