Home / MotoGP / Ducati straciło pierwszy przywilej

Ducati straciło pierwszy przywilej

Ducati

Mocny początek sezonu MotoGP w wykonaniu Ducati zaowocował podwójnym podium w GP Kataru, gdzie do samego końca Andrea Dovizioso walczył o zwycięstwo, ale ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem. Było to już trzecie podium dla Ducati od początku ostatniego sezonu.

Zgodnie z ustaleniami, Ducati po osiągnięciu trzech suchych wyścigów z miejscem na podium traci możliwość korzystania z 24 litrów na paliwa na rzecz 22 litrów. Fabryczne zespoły Yamahy i Hondy i tak mogą wykorzystać maksymalnie 20 litrów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie musi to jednak wcale zadziałać na niekorzyść włoskiej marki. Jak przyznawało Ducati, w bakach motocykli i tak najczęściej znajdują się około 22 litry paliwa, więc zmiana na razie może być niezauważalna. Ducati wciąż ma jeszcze przywileje w postaci większej ilości dostępnych jednostek napędowych oraz bardziej miękkiej opony.

Czy podoba Ci się "kara wydłużonego okrążenia"?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 2,560 sek